Alternatywa dla styropianu – płyty pir

Rynek materiałów budowlanych z roku na rok zostaje coraz to bardziej poszerzony o nowoczesne produkty, dzięki czemu umożliwione jest jego uefektywnienie. Do niedawna na przykład ogromną popularnością cieszył się styropian do ocieplania budynków, jednak nowoczesność przyniosła wraz z nadejściem nowe rozwiązanie – płyty pir.

Płyty pir do izolacji

płyta izolacyjna pirWcześniej wspomniany zamiennik styropianu jest materiałem pozwalającym na efektywne zapewnienie w danym miejscu ciepła poprzez uniemożliwienie doprowadzenie do mieszkania chłodu. Warto jednak zauważyć, że płyta izolacyjna pir cechuje się zdecydowanie cieńszą konstrukcją, a co za tym idzie, podczas jej montowania nie następuje ryzyko ewentualnego „zabrania” przestrzeni w pomieszczeniu. Wcześniej wspomniane materiały można na dodatek kłaść niemalże wszędzie, gdzie tylko się chce, albo gdzie następuje koneiczność – na ściany, sufit czy także podłogę. Zapewnią ciepło oraz udaremnią ewentualnemu przedostawaniu się zimna do mieszkania, co doprowadzałoby do jego nieefektywnego regularnego wychłodzenia. Jak się okazuje, są już stosunkowo tanie, ponieważ wraz ze zwiększonym popytem wzrasta także podaż, dzięki czemu jest ich na rynku więcej i potrzebny jest zbyt, w związku z czym ceny maleją. Ot taka krótka podstawa ekonomii. Warto także zauważyć, że cechuje się minimalistyczny wygląd, co umożliwia skuteczne pokrycie na przykład poprzez pokrycie deskami, farbą albo innymi rozwiązaniami. 

Wysokiej jakości płyty pir sa elementami pozwalajacymi na efektywne ocieplenie mieszkania w sposób alternatywny, bo nie wykorzystując w tym celu styropianu. Dzięki temu jest to opcja zdecydowanie bardziej ekologiczna, ale również wygodna, ponieważ kładąc pir w mieszkaniu, nie zostanie zmniejszone pomieszczenie poprzez grubość.