Alternatywne rodzaje ogrzewania

 

W rozwiązaniu kwestii ogrzewania naszego domu nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z klasycznych urządzeń grzewczych. Okazuje się, że dzięki rozwojowi technologii w korzystnej cenie możemy zakupić sprzęt, który do tej pory był zarezerwowany do użytku profesjonalnego lub mogły sobie na niego pozwolić jedynie zamożne osoby.

Promienniki podczerwieni w charakterze grzejnika

panele grzewcze na podczerwieńJeżeli nie mamy możliwości zastosowania w domu klasycznego systemu ogrzewania, zasilanego gorącą wodą podgrzewaną w piecu, lub zakupiliśmy mieszkanie w budynku, w którym istniejący system nie pozwala na osiągnięcie komfortu termicznego, dobrym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie urządzeń elektrycznych. Panele grzewcze na podczerwień mogą być dobrą alternatywą dla typowych grzejników działających dzięki energii elektrycznej bądź pieców akumulacyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest przekształcanie fal radiacyjnych w ciepło dopiero po dotarciu do osób bądź przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu. W dobrze zaizolowanych domach o konstrukcji pasywnej rozwiązanie to sprawdzi się doskonale, a moc promienników fal podczerwonych można łatwo dobrać wedle ustaleń projektowych, określających zapotrzebowanie pomieszczeń na ciepło. Nieco inaczej sytuacja wygląda w domach drewnianych bądź na przykład źle ocieplonych starych kamienicach. Do właściwego i jednocześnie oszczędnego ogrzania pokojów w takich budynkach warto wykorzystać panele grzewcze wspierane przez konwekcję.

Istnieje możliwość ogrzania całego domu korzystając tylko z promienników podczerwieni. Producenci oferują dedykowane energooszczędne panele tarasowe, łazienkowe, do użytku ogólnego lub ogrzewania dużych powierzchni, jak atria czy biura. Zastosowanie niezawodnej technologii daje gwarancję długotrwałej bezawaryjnej pracy.