Artroskopie barków na Śląsku

Kilka lat temu, a będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat temu postanowiłam, że zrobię sobie różne badania profilaktyczne. Na samym początku jednak nie wiedziałam od czego powinna zacząć i jak można zgłosić się na różne badania, czy zawsze wymagane jest skierowanie i czy są one bezpłatne. Postanowiłam rozpocząć od artroskopii barku.

Jak przeprowadzić artroskopię barków na Śląsku?

artroskopia barku śląskDlaczego postanowiłam, że najpierw pasowałoby zrobić artroskopię barku na Śląsku? Śląsk oczywiście jest miejscem, gdzie mieszkam, dlatego właśnie tutaj postanowiłam, że przeprowadzę wszystkie możliwe badania. Jeśli chodzi o przeprowadzenie badań barku, a raczej obu barków, chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, że kiedyś prowadząc bardzo sportowy tryb życia nabawiłam się kontuzji obu barków. Grałam wtedy zawodowo w koszykówkę. Pomimo tego, że został mi wtedy przeprowadzony zabieg operacyjny z powodzeniem to i tak chciałabym sprawdzić wszystko. W celu znalezienia placówki, która przeprowadza takie właśnie badania wpisałam w największą i najbardziej mi znaną wyszukiwarkę internetową następującą frazę – artroskopia barku śląsk. Na całe szczęście w pobliżu mojego miejsca zamieszkania był bardzo dużo ośrodek diagnostyczny i jak się okazało od około dwóch lat przeprowadzali oni także artroskopię barków i nie tylko. Musiałam jednak dowiedzieć się, jak mogę przeprowadzić swoje badania w najbliższym czasie (bardzo zależało mi na szybkim przeprowadzeniu badań).

Jak się okazało najszybszym sposobem na przeprowadzenie badania jest umówienie się na wizytę prywatną. Wtedy też musimy zaczekać około jednego-dwóch tygodni. Cena przeprowadzenia artroskopii prywatnie wynosi około ośmiu i pół tysiąca złotych za jeden bark. Można też przeprowadzić zabieg na skierowanie.