Balony do modelowania

Balonowy pies, podstawowa wariacja balonowa

Balonowy pies jest najpopularniejszym, jak i jednym z efektowniejszych kształtów, jakie wykonać można z balonów do modelowania. Jest on podstawową formą w sztuce skręcania i modelowania, jaką trudni się wiele osób. Zwierzęta takie, jak żyrafa bądź łoś, są jedynie wariacją i rozwinięciem figury, jak i kształtu psa uzyskanego z balona o podłużnej formie.

Co można stworzyć z balonów do modelowania?

Balony do modelowaniaWięc bez posiadania umiejętności modelowania psa, niemożliwy jest dalszy rozwój. Balony do modelowania towarzyszą nie tylko klaunom lecz również animatorom i osobom, które uwielbiają ręczne robótki. Psa wykonuje się w kilku strategicznych ruchach, skręcając podłużny balon w danych, właściwych miejscach, jednak jeden niewłaściwy ruch zaważyć może o pęknięciu skręcanego balonu. Zazwyczaj balony służące do formowania występują w wielu ciekawych kolorach, niespotykanych wcześniej w branży balonowej. Szeroka gama barw, jak i wzorów umożliwia tworzenie niesamowitych wzorów oraz wpływa na wyobraźnię osoby tworzącej, jak i odbiory, a w szczególności wtedy, gdy odbiorą jest dziecko. Posiadanie balonowego psa jest marzeniem wszystkich dzieci, które uczestniczą w imprezach, takich jak na przykład festyn czy urodziny. Jednak, aby spełnić marzenie swojego dziecka, nie trzeba wynajmować animatora, ani czekać, aż w pobliżu organizowana będzie impreza. Sztuki skręcania balonów można się nauczyć, najprostsze wariacje są możliwe do wykonania, już po krótkim czasie od rozpoczęcia nauki.

Istnieje wiele filmów, a także książek instruktażowych. Umiejętność modelowania balonów wpływa również na rozwój wyobraźni, poszerza przestrzenne myślenie, jak i stanowić może doskonały sposób na hobby lub spędzenie wolnego czasu.

Więcej: balony do modelowania