Balustrady ze szkła

Coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych, decyduje się na instalację specjalnej balustrady, która znacznie ułatwia codzienne przedostawanie się po schodach, jak również znacznie bezpieczniejsze stąpanie po stopniach. Balustrady znają także zastosowanie jako barierki ochronne na balkonach oraz tarasach usytuowanych na wyższych kondygnacjach.

Piękne balustrady szklane

balustrady całoszklaneZastosowanie balustrady ochronnej, ma na celu zabezpieczenie terenu, oraz zapobieganie przed nieszczęśliwymi wypadkami, na przykład w postaci nieumyślnego wypadnięcia poza obszar balkonu. Balustrada zastosowana na schodach, pełni funkcję poręczy ochronnej, dzięki której możliwe jest bezpieczniejsze stąpanie po schodach. Warto więc zadbać o odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, oraz także o estetyczny wygląd balustrady, którą zastosujemy jako element zwiększający poziom bezpieczeństwa. Balustrady całoszklane charakteryzują się wysokim poziomem trwałości oraz wytrzymałości, a także bardzo estetycznym i eleganckim wyglądem, ze względu na bardzo prestiżowy materiał wykonania. Szklane balustrady sprawdzą się doskonale na każdej klatce schodowej oraz jako barierka ochronna przy balkonach oraz tarasach. Warto więc zapoznać się z ofertą producenta, jak również z możliwościami zastosowania specjalnych balustrad, w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, nie psując przy tym estetyki wizualnej.

Balustrady składają się wyłącznie ze szkła, dlatego też nie posiadają one żadnych konstrukcji aluminiowych, czy też stalowych. Wymagane jest wyłącznie użycie śrub, pozwalających na dokonanie montażu balustrady. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie takiego systemu, będziemy mieli pewność, że będzie on funkcjonował przez dziesiątki lat, bez żadnych komplikacji oraz usterek.