Bawełniana koszula z guzikami

Dla świeżo upieczona mama wie jaki komfort podczas karmienia jest bardzo ważny. Dlatego powinna mieć odpowiednią bieliznę. Rozpinany biustonosz, najlepszej bawełny koszula  do karmienia oraz piżamka to podstawa w pierwszych miesiącach życia dziecka. Taką bieliznę kupimy w sklepach z bielizną damską oraz często w sklepach z artykułami dla dzieci.

Koszulki z guzikami do karmienia

koszula nocna do karmieniaŁadna koszula nocna do karmienia przyda się przez wiele miesięcy. Każda karmiąca mama w pierwszych dniach, a nawet tygodniach potrzebuje dużej wygody. Bawełniane ubrania i koszulki do spania są niezwykle istotne. Obolałe piersi są bardzo wrażliwe na dotyk dlatego bawełna będzie materiałem najlepszym dla wrażliwej skóry. Takie koszulki lub piżamy są zazwyczaj otwierane dzięki guziczkom lub napom. Bawełniana koszula do karmienia czy też piżama są przewiewne i nawet w upalne lato świetnie nadaje się do spania. Cena za taką koszulkę to koszt około 40-100 złotych. Zatem cena nie jest wygórowana i warto od razu zakupić przynajmniej dwie lub trzy sztuki takiej koszulki na zmianę. Jeśli chodzi o sklepy to zazwyczaj taka koszulka do karmienia dostępna jest w sklepach z damską bielizną. Dodatkowo w sklepach internetowych mamy bardzo duży wybór bielizny dla kobiet karmiących piersią. Zazwyczaj mamusie zabierają taką koszulę już na oddział położniczy.

Wygoda oraz zapewnienie komfortu mamie, która karmi piersią jest bardzo ważna. Często poród przebiega z komplikacjami, potem problem z przystawianiem dziecka do piersi, brak odpowiedniej ilości pokarmu i tym podobne są negatywnymi czynnikami towarzyszącymi na pierwszym etapie karmienia piersią. Dlatego też komfort fizyczny i psychiczny każdej mamusi jest niezwykle istotny. Wygodne ubrania oraz bielizna pomogą czuć się komfortowo.