Bezpieczne akrylowanie podłóg w mieszkaniach

 

Zabezpieczenie podłogi warstwą polimeru może uchronić ją przed ścieraniem. Zwykle akrylowanie wykonuje się w budynkach użyteczności publicznej, np. w urzędach, salach, w szkołach, na korytarzach, w szpitalach. Tam, gdzie podłogi narażone są na szybsze brudzenie i ścieranie, używa się polimerów do akrylowania. W efekcie uzyskujemy połyskującą, odnowioną powierzchnię.

Połyskujące podłogi po akrylowaniu

akrylowanie podłógCzyste wnętrza i odnowione podłogi to efekt akrylowania. Profesjonalne firmy posiadają sprzęt do nanoszenia warstw polimeru, który długo utrzymuje się na powierzchni użytkowej i zabezpiecza je przed brudem, kurzem oraz przedwczesnym ścieraniem. Najczęściej akrylowanie podłóg przeprowadzane jest w budynkach, gdzie przemieszcza się duża ilość osób. Do takich miejsc należą szkoły, urzędy, sklepy, szpitale, przychodnie zdrowia. Akrylowanie można z powodzeniem przeprowadzić także w domu. To tani i szybki zabieg, dzięki któremu można uniknąć remontu i wymiany podłóg. Zamiast usuwać stare, zabrudzone warstwy, z pomocą firmy podłoga odzyska dawny blask. Efekt po akrylowaniu widoczny jest natychmiast. W mieszkaniu w ten sposób odnowimy wykładziny PCV. Wszelkiego rodzaju powierzchnie nadające się do akrylowania, po wyczyszczeniu będą wyglądały jak nowe. To duża oszczędność pieniędzy i znak dbałości o środowisko. Raz kupiona wykładzina może posłużyć na długie lata, o ile będzie co jakiś czas czyszczona.

Akrylowanie wykładzin PCV należy przeprowadzić, gdy zauważymy, że podłogi utraciły blask. Matowe powierzchnie po doczyszczeniu specjalnymi szczotkami, będą wyglądały jak nowe. Dodatkowo uzyskamy efekt czystości. Lśniące wnętrza świadczą o zachowaniu higieny. Taki efekt w krótkim czasie można uzyskać dzięki specjalnym polimerom nakładanym i doczyszczanym specjalnymi szczotkami.