Brama automatyczna to wygodne rozwiązanie

Wyobraźmy sobie sytuację, w której przy bardzo dużym mrozie wychodzimy z auta otworzyć sobie bramę wjazdową na posesję. Na samą myśl o tym można dostać z zimna gęsiej skórki. Jest na to bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy zamontować do bramy napęd i podłączyć automat. Wówczas można sobie wyobrazić, że bez wysiadania z samochody brama się otwiera i zamyka.

Kwestia zamontowania napędu

Napędy do bram dwuskrzydłowychW praktyce większość tradycyjnych bram dwuskrzydłowych można przerobić na takie, które będą działały na pilota. Jest tylko jeden warunek techniczny, który brama musi spełniać. Musimy mieć po bokach bramy betonowe słupki, do których będziemy mogli przymocować napęd. Chodzi o to, że brama otwiera się dzięki siłownikom, które ją przyciągają lub odpychają do lub od słupków. Jeśli nie ma słupków to nie ma do czego podpiąć napędy. To wszystko jest nam potrzebne jeśli chcemy zamontować tradycyjne napędy do bram dwuskrzydłowych. Z tego co wiemy to teraz są już takie rozwiązania, które nie wymagają nawet wspomnianych słupków. Napęd można zamontować do bramy, a siłowniki przymocować do ziemi. W każdym razie zamiast otwierać bramę własnymi rękoma można to robić za pomocą pilota. To jest naprawdę wygodne. Jeśli mamy więcej bram na jednej posesji to możemy zainwestować w pilota o kilku kanałach transmisji sygnału. Wówczas można do jednego pilota podłączyć i bramę wjazdową i kilka garażowych jednocześnie.

Przerobienie zwykłej bramy na automatyczną to kwestia zamontowania napędu i siłowników. Jeszcze do niedawna trzeba było mieć słupki, żeby podpiąć siłowniki. Dzisiaj nawet to nie jest już konieczne. Wystarczy jedynie kupić napęd w odpowiedniej technologii. Warto zainwestować w automat do bramy bo to wygoda, o jakiej użytkownicy ręcznie otwieranych bram mogą tylko pomarzyć.