Cennik usług w gabinecie specjalisty ortodonty

Każdy może skorzystać z konsultacji ortodontycznej. Jest to zazwyczaj kwestia kilkudziesięciu złotych. Nie każdy pacjent będzie kwalifikował się do leczenia ortodontycznego. Cały plan leczenia może być ustalony tylko przez specjalistę w tym zakresie. Plan leczenia na aparaty stałe to koszt około 200 zł.

Rodzaje aparatów ortodontycznych, płytek, wyciągów

częstochowski najlepszy ortodontaDo modeli diagnostycznych wykonuje się specjalne wyciski w gabinecie ortodonty. Koszt takiego wycisku to około 100 zł. Pacjenci mogą wybrać między aparatem ruchomym, czyli wyjmowanym a aparatem stałym. Aparaty wyjmowane są znacznie tańsze. Można je kupić już od kilkuset złotych na jeden łuk. W przypadku aparatów stałych sprawa jest bardziej skomplikowana. Wszystko zależy od rodzaju aparatu. To częstochowski najlepszy ortodonta zaoferuje nam aparaty stałe z zamkami metalowymi, aparaty stałe z zamkami samoligaturującymi oraz z zamkami kryształowymi czy szafirowymi. Koszt tych zamków wynosi odpowiednio od 1500 zł do 2500 zł za jeden łuk. Stąd można obliczyć, że pacjent, który musi wyprostować oba łuki zębowe aparatem stałym, powinien przygotować się na wydatek rzędu 5 tysięcy złotych. Są też inne tańsze aparaty do wyboru. Wśród nich znajdują się aparaty blokowe, Klammta, Stockfischa. Można skorzystać z takich usług ortodontycznych jak Trainer, Twin-Block, płytkoproteza, płytka przedsionkowa.

W gabinecie ortodontycznym specjalista zajmuje się kontrolą aparatu ruchomego i stałego. Wizyta kontrolna z aparatem stałym to cena ok. 200 zł. Zdjęcie aparatu stałego to także kwestia ponad 100 zł. Ortodonta zakłada również aparaty retencyjne, wyciągi zewnątrzustne, płytki Nance’a. Wśród usług ortodontycznych można znaleźć tj. płytka Schwarza, kontrola retencji i znacznie więcej. Ceny w wielu gabinetach ortodontycznych są oczywiście zróżnicowane.