Ciekawa mata dla dziecka

Maluchy w pierwszych miesiącach życia, przede wszystkim leżą, ponieważ ich mięśnie są za słabe, aby je utrzymać w innej pozycji. Niemowlęta siadają dopiero w okolicach szóstego miesiąca życia, ale do tego czasu nie próżnują.

Z czego są wykonane maty do leżenia? 

mata do leżenia dla dzieckaChodź noworodki i niemowlęta nawiecej czasu spędzają w pozycji leżącej, to jednak warto zadbać o to, aby nie zawsze spędzały czas w łóżeczku. Idealnym miejscem dla takich maluchów jest specjalna  mata do leżenia dla dziecka,  którą można rozłożyć na dywanie, wykładzinie, parkiecie czy panelach. Przeważnie ma ona grubość od pięciu do nawet dziesięciu milimetrów, dzięki czemu świetnie izolują dziecko od zimnej podłogi. W sprzedaży znajdziemy przeważnie maty z wypełnieniem z pianki, gdyż jest ona odpowiednio miękka i trwała. Maluchy mogą na niej nie tylko leżeć, ale także uczyć się przewracać z pleców na brzuszek i odwrotnie, raczkować czy też chodzić. W zależności od producenta i modelu, mata dla dziecka może mieć rozmiar S odpowiadający wymiarom sto na osiemdziesiąt centymetrów lub też XL, która ma długość stu pięćdziesięciu i szerokość stu trzydziestu centymetrów. Maty są idealnym zabezpieczeniem malucha przed bezpośrednim kontaktem z podłogą, która przeważnie czystą nie jest, ale także mogę stymulować jego rozwój. W sklepach z akcesoriami dla niemowląt znajdziemy standardowe, jednokolorowe maty lub z nadrukami w postaci cyfr, liter albo postaci. Taka mata będzie zachęcać malucha do ćwiczeń fizycznych, które wzmocnią jego ciało.

Zakup maty dla dziecka nie będzie dużym wydatkiem, ponieważ kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Są na pewno bardzo przydatne, a kiedy dziecko z nich wyrośnie, to będą służyć jako miejsce do zabawy. Są łatwe w rozłożeniu oraz czyszczeniu, zatem nie sprawią kłopotu.