Ciekawe zastosowania lekkiego materaca piankowego 10 cm

 

Wyposażając sypialnię czy pokój dziecięcy stajemy często przed dylematem, jaki materac wybrać. Mając do wyboru całą gamę różnych produktów, o konkretnych właściwościach, trzeba dobrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Ale jak się okazuje, nie tylko w sypialni można używać materacy piankowych.

Gdzie używać lekkiego materaca piankowego?
lekki materac piankowy 10 cm

Niepodważalną zaletą materacy wykonanych z pianki jest ich niewielka waga oraz możliwość dopasowania stopnia twardości – gęstości do oczekiwań. Można je również w dość prosty sposób docinać do pożądanych kształtów. Lekki materac piankowy 10 cm stwarza dzięki temu świetne możliwości. Wykorzystać go możemy nie tylko jako materac w standardowym łóżku, ale także w takim o niestandardowych wymiarach lub kształcie. Ponadto dzieląc materac na przykład na trzy części i oprawiając w odpowiednie etui, możemy uzyskać materac składany do kształtu wygodnej pufy albo mini sofy. Ponieważ materace są stosunkowo lekkie, wysoko elastyczne i mimo czasowego zniekształcenia powracają do poprzedniej formy, można je w łatwy sposób transportować. Dzięki temu służyć mogą również w podróży, jeżeli zależy nam na wygodnym śnie na przykład pod namiotami. Tego typu materace wykorzystywane są również na przykład przy konstrukcji oryginalnych, miękkich zagłówków do łóżek, obijaniu ścian w nietypowych projektach stawiających na przytulny i miękki design. Także meble tapicerowane można poddawać renowacji za pomocą takich materacy.

Jak zostało pokazane, zastosowania materacy piankowych nie ograniczają się jedynie do łóżek. Niewielka waga, wysoka elastyczność oraz możliwość nadawania dość dowolnych kształtów pozwalają na ich szerokie zastosowanie i wykorzystanie w wielu, nawet dość zaskakujących miejscach.