Co trzeba wiedzieć o dodatkach florystycznych?

W pewnym momencie swojego życia, bardziej hobbystycznie niż zawodowo, postanowiłam pójść na kurs florystyczny. Był to dla mnie trudny czas i postanowiłam zrobić coś by się zrelaksować. Tworzenie bukietów, wiązanek i dekoracji wpływało na mniej bardzo pozytywnie. Polubiłam to zajęcie i nie chciałam z tym kończyć.

W jakim sklepie szukać dodatków florystycznych?

dodatki florystyczneMoim atutem był dość młody wiek, więc stwierdziłam, że jeszcze mam szansę zaistnieć w tym zawodzie. Najpierw odbyłam staż, potem pracowałam na etacie, a jakiś czas później stwierdziłam, że jeśli teraz nie spróbuję otworzyć własnej kwiaciarni to już nigdy. Nie miała to być zwykła kwiaciarnia, a największym jej udziałem miały być dodatki florystyczne. Kwiaty można kupić wszędzie, ale suszone bukiety i kwieciste dekoracje już niekoniecznie. Z dodatków potrzebowałam właśnie tych artystycznych drobiazgów: organzy, wstążek, kory… Kolorowe druciki nie jest wcale łatwo znaleźć poza sklepem z akcesoriami florystycznymi. Kwiaty można kupić na giełdzie, mech mogę zebrać sama, ale liście, pióra, gąbki czy akcesoria do cięcia wymagały specjalistycznego sklepu. To wszystko było mi potrzebne bym tworzyła swoje rękodzieła. Szybko znalazłam taki sklep z dodatkami florystycznymi, zamówiłam podstawowe materiały i złożyłam zamówienie na zrobienie strony internetowej i sklepu internetowego. Nie miałabym zbyt dużych kosztów utrzymania na początku, dlatego mogłam szlifować swój warsztat florystyczny. Była to ogromna przyjemność.

To czym się zajmuję, nie przynosi spektakularnych zarobków. Zazwyczaj, choć nie zawsze, ludzie którzy zajmują się kwiatami, robią to, bo lubią. Bo kwiaty kradną im serce i nie potrafią już robić nic innego. I ja to poznałam, kiedy stworzyłam pierwszą kompozycję. Potem chciałam następną i kolejną – inną, ale ładniejszą. I tak do dziś.