Co zrobić by rozwiązać polisolokatę?

Odkąd na lokaty oszczędnościowe nałożono podatek Belki. Przestały one być opłacalne i ludzie stopniowo rezygnowali z zakładania lokat. Wtedy banki przy współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi zaczęły sprzedawać polisolokaty, wolne od podatku z tytułu tego, że była to polisa lokacyjna na życie.

Najkorzystniejsze rozwiązanie polisolokaty 

sprawne rozwiązanie polisolokatyW rzeczywistości umowę zatem podpisuje się nie z bankiem, a ubezpieczalnią. Klient zgodnie z umową miał wpłacać pieniądze, a następnie po pewnym czasie uzyskuje je z pewnym zyskiem. Jednak w rzeczywistości umowa została tak skonstruowana, że dla klienta było to praktycznie nieopłacalne, a co gorsza koszty likwidacji polisolokaty dochodzą nawet do stu procent początkowej wpłaty, w wyniku czego klient tracił praktycznie wszystkie swoje oszczędności. Co jednak zrobić jak już daliśmy się przysłowiowo nabić w butelkę? Z pewnością możemy starać się odzyskać część pieniędzy zwracając się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Koniec końców uzyskujemy ugodę, w której opłaty likwidacyjne zostaną zmniejszone. Ugoda nie gwarantuje nam jednak odzysku reszty strat, chcąc je odzysakać musimy wejść na drogę sądową. Warto podkreślić, że ugoda z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeznaczona jest jedynie dla tych osób, których oferta z której korzystali nadal jest dostępna dla klinetów, zatem nie jesteśmy w stanie podpisać takiej ugody, jeśli polisolokatę założyliśmy kilka lat temu i nie ma jej już w ofetrcie sprzedaży. Wtedy zostaje nam już tylko droga sądowa. Sprawne rozwiązanie polisolokaty jest jednak możliwe, albowiem na rynku obecnie znajduje się wiele firm, zajmujących się ich rozwiązywaniem. 

Firmy uzbrojone w najlepszych adwokatów i prawników, reprezentują klienta na drodze sądowej, a także próbują nawiązać ugodę z podmiotem, z którym umowę na polisolokatę się podpisywało. Doświadczeni w takich sprawach pracownicy firm zajmujących się głównie likwidacją polisolokat to z pewnością dobre rozwiązanie.