Czy można zsynchronizować agregaty?

Posiadanie w naszej firmie zapasowego źródła zasilania może okazać się niezwykle korzystne, szczególnie w sytuacji, gdy zasilanie dostarczane z sieci energetycznej nas zawiedzie. Wówczas możemy zainteresować się dostarczaniem całości lub części potrzebnej energii dzięki agregatom, które posiadamy.

Agregaty prądotwórcze można skutecznie zsynchronizować

synchronizacja agregatów prądotwórczychJest wiele zalet stosowania zsynchronizowanych agregatów prądotwórczych. Przede wszystkim jesteśmy w stanie zrobić jednocześnie dwie rzeczy. Po pierwsze, mając duże zapotrzebowanie na prąd w jednym odbiorniku, na przykład w maszynie przemysłowej o mechanizmach, które wymagają bardzo dużego nakładu energii, będziemy w stanie dostarczyć ten wymagany prąd, na przykład uruchamiając kilka generatorów. Jednocześnie, gdy będziemy potrzebowali małej ilości energii, na przykład do oświetlenia korytarzy lub biur w sytuacji awaryjnej, wystarczy, że uruchomimy jeden agregat o mniejszej pojemności i mocy, a co za tym idzie, mniejszym spalaniu. Dzięki temu nie będziemy musieli używać agregatu o dużej pojemności, który wyczerpie szybko nasze zasoby oraz narazi nas na niepotrzebne koszta. Jeżeli w naszej firmie potrzebna jest synchronizacja agregatów prądotwórczych to warto zlecić ją fachowcom. Specjaliści, którzy zajmują się łączeniem agregatów prądotwórczych będą wiedzieli, w jaki sposób można to zrobić, gdyż nie jest to takie proste, jak się wydaje.

Połączenie ze sobą agregatów w taki sposób, żeby mogły stanowić jedno źródło zasilania nawet dla jednego odbiorcy, jest bardzo skomplikowane pod względem technicznym, ale przynosi nam wiele korzyści. Przede wszystkim potrzebny będzie specjalny sterownik

, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować pracę naszych agregatów w odkładnie taki sposób, w jaki potrzebujemy.