Czy warto pić oleje roślinne?

Obecnie zdecydowanie za rzadko korzystamy z dobrodziejstw natury. Mamy wiele ziół i roślin, które zawierają masę cennych składników odżywczych. Dzięki zastosowaniu naturalnych produktów możemy zredukować ryzyko zachorowań na wiele chorób oraz wspomóc swój organizm w leczeniu. Poznajmy kilka z nich.

Najlepsze lecznicze oleje roślinne

bio olej do picia z ostropestuZazwyczaj olej w naszej kuchni służy tylko jako tłuszcz podczas smażenia lub jako składnik dań. Wiele osób nie zdaje sobie ssprawy, że picie niekórych olejów na surowo przynosi niesamowite skutki dla naszego zdrowia. Oleje tłoczone na zimno muszą mieć jednak specjalne warunki przechowywania, ponieważ ich chemiczna struktura jest podatna na czynniki zewnętrzne. Nieodpowiednie przechowywanie olejów wpływa niekorzystnie na ich działanie i może powodować utratę cennych składników odżywczych. Jakie oleje warto wprowadzić do swojej diety? Przede wszystkim warto spróbować bio olej do picia z ostropestu. Jest on rekomendowany każdemu, kto ma problemy z wątrobą. Badania wykazują, że spożywanie oleju z ostropestu korzystnie wpływa na regenerację wątroby po przebytych chorobach. Marskość wątroby, wszelkiego rodzaju zapalenia i dolegliwości naturalnie leczy olej z ostropestu dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Antyoksydanty, zawarte w tłoczonym na zimno oleju z ostropestu są dla naszego ciała pożyteczne, poprawiają stan naszej skóry i paznokci. Oleje, nie tylko z ostropestu, można kupić w supermarketach lub sklepach z bio żywnością.

Zwróćmy uwagę podczas zakupów, czy oleje są przechowywane w odpowiedni spoósb na sklepowych półkach. Tłoczone na zimno oleje powinny być szczelnie zamknięte w ciemnej butelce, z dala od jasnego i nasłonecznionego miejsca. Dobrej jakości olej będzie wykonany z roślin z ekologicznych upraw.