Czy warto przekształcić spółkę?

Wiele osób myśli o zmianie formy prowadzenia działalności. Możemy wtedy zdecydować się na przekształcenie spółki albo też założyć nową. Spółce przekształconej będą przysługiwać takie same prawa i obowiązki jak wcześniej, czyli będzie posiadała wszelkiego rodzaju zezwolenia oraz koncesja także ulgi. Kiedy jednak nie posiadamy żadnych umów z kontrahentami, to dobrze jest wybrać założenie nowej spółki.

Przekształcić spółkę czy założyć nową?

przekształcanie spółek wrocławNiezależnie od tego czy zdecydujemy się na przekształcenie spółki czy też zakładamy nową to zawsze Musimy pamiętać, że procedury związane z przygotowywaniem odpowiednich dokumentów do rejestru mają od kilku dni do kilku tygodni. Jak wynika z rozmów przedsiębiorców, którzy przekształcali spółkę i zakładali nową to większość zapłaciła więcej gdy zdecydowała się na jej przekształcenie. Kiedy jednak posiadamy kontrakty oraz decyzje administracyjne, pozwalające na funkcjonowanie działalności to najlepiej wybrać profesjonalną usługę pozwalającą na przekształcanie spółek Wrocław to miasto, gdzie będziemy mogli skorzystać z profesjonalnej biur rachunkowych oferujących pomoc w przekształceniu spółki, ale także w zakładaniu nowej. Musimy pamiętać, że zakładając nową spółkę, będziemy musieli stworzyć nowe regulaminy, a także umowy oraz uzyskać odpowiednie zezwolenia lub koncesje na prowadzenie danej działalności biznesowej. Dobrze jest korzystać z takiego rozwiązania, gdy nie musimy korzystać ze środków trwałych naszej wcześniejszej spółki.

Niestety w przypadku gdy przekształcamy spółkę i potrzebujemy korzystać ze środków trwałych, to będziemy musieli przenieść cały majątek do nowej spółki, a to będzie wiązać się z niepotrzebnym dodatkowym opodatkowaniem. Zawsze jednak kiedy widzimy korzyści związane z optymalizacją podatkową przy przekształcaniu spółki, to warto się na taki krok zdecydować.