Czy wiata garażowa to dobry pomysł?

Wraz z mężem kupiliśmy nowe auto. Długo na nie odkładaliśmy, w końcu był to jakiś porządny samochód. Wiadomo, że jeśli człowiek na coś długo odkłada, dba o to dużo bardziej. Nie chcieliśmy, by deszcz zacinał na nasze nowe auto, postanowiliśmy więc zainwestować w garaż. 

Dlaczego wiata garażowa?

stylowa wiata drewnianaNiestety gdy usiedliśmy do podliczania kosztów wybudowy garażu, to zupełnie się załamaliśmy. Fundamenty, ściany, ocieplenie, solidna podłoga, brama garażowa i tak dalej to wysokie koszta. Nie było nas stać na takie rozwiązanie. Na szczęście mieliśmy jeszcze jedną, dużo tańszą opcje, a mianowicie budowę wiaty garażowej. Podliczając wydatki związane z budową takiej wiaty, odetchnęliśmy z ulgą. Drewno budowlane na słupki nie było drogie, nie potrzebne były także jakieś solidne fundamenty, podłoże wystarczyło wyrównać i położyć zwykłą kostkę brukową. A dach można wykonać z poliwęglanu. Wykipaliśmy więc dwa dołu na słupy, a następnie zalaliśmy je betonem. Stylowa wiata drewniana miała stanąć przy ścianie domu, dzięki temu nie było konieczności zakupu czterech słupów, a jedynie dwóch i zawsze dom zasłania bardziej auto od opadów atmosferycznych. Po zaschnięciu betonu, przyszedł czas na wykonanie krokwi do których zamontujemy daszek. Budowa wiaty przebiegła batrdzo szybko i sprawnie. Pod dachem, na wyrównanym terenie ułożyliśmy kostkę brukową. Cały monatż wiaty garażowej zajął nam niecały tydzień. Plusem jest również to, że nie musieliśmy załatwiać pozwolenia na budowę.

Dokonanie takich formalności nie raz może być czasochłonne. W tym przypadku, nie było takiej konieczności. Myślę, że to dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób z ograniczonym budżetem. Nie można pominąć także kwestii dużej wygody. Nie trzeba otwierać bramy garażowej, a także upychać wszystkiego w garażu tak, by można było swobodnie wjechać autem.