Czy znajdziemy rzetelnego rzeczoznawcę majątkowego w Warszawie?

 

Rynek nieruchomości z dnia na dzień staje się bardziej oblegany, ceny rosną a nowych budynków na sprzedaż przybywa. Określenie cen nieruchomości np. przy zaciąganiu kredytu powinno być sporządzone przez osobę, która zajmuje się tym fachowo i rzetelnie zrobi nam oszacowanie, aby prawidłowo wyliczyć ile jest warta dana nieruchomość.

Zatem jak znaleźć rzeczoznawcę majątkowego w Warszawie?

rzeczoznawca majątkowy warszawaW czasach współczesnych najpopularniejszą drogą jest internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać słowa: rzeczoznawca majątkowy pracujący w Warszawie, a wyskoczy nam wiele ofert. Możemy również znaleźć rzeczoznawcę przez w drodze polecenia przez znajomych. Aczkolwiek w wielu przypadkach na stronie internetowych znajdziemy również cenniki usług, które jednak mogą ulec zmianie bo każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Niekiedy też cena zależy od usług i zakresu wyceny, którą potrzebujemy i którą sporządza rzeczoznawca. Co zatem powinien zrobić i czym on dokładnie zajmuje się? Jak już wspomniano wycenia wartość rynkową nieruchomość i dokonuje jej oszacowania oraz określa wartość odtworzeniową i katastralną. Ponadto podaje propozycję bankowo-hipoteczną nieruchomości. Aby oszacowanie było precyzyjnie wykonane i jeśli jest nam to potrzebne wycena może zawierać koszty odtworzeniowe całego obiektu budowlanego oraz drzewostanów i zalesienia, jest na nieruchomości takowe się znajduje. Dodać należy, że rzeczoznawca to profesjonalista, ponieważ jest to osoba która zawodowo zajmuje się wyceną nieruchomości, ma odpowiednie kwalifikacje i ukończyła studia wyższe oraz studia podyplomowe z tego zakresu. Również odbyła półroczne praktyki w zakresie wyceny.

Przed zaciągnięciem kredytu potrzebna jest wycena nieruchomości sporządzona przez fachowca. Warto poczytać opinie i dowiedzieć się co konkretnie potrzebujemy i w jakim czasie rzeczoznawca może dokonać prawidłowej wyceny. W tym celu dobrze jest zapoznać się z ofertą poszczególnych rzeczoznawców, aby wybrać dla siebie najlepszego.