Czym jest ciepły parapet?

 

W obecnie budowanych domach bardzo liczy się odpowiednia izolacyjność. Dzięki dobrze wykonanej izolacji można ograniczyć straty ciepła. Najbardziej uciążliwe są mostki ciepła, które powstają na styku łączenia materiałów lub elementów konstrukcyjnych z innymi elementami jak na przykład z oknami.

Ciepłe parapety pozwalają wyeliminować mostki cieplne

ciepły parapetMontując okna należy pamiętać o dobrym ich zaizolowaniu. W tym celu stosuje się specjalne pianki. Jednak to nie wszystko obecnie bardzo staje się popularny ciepły parapet. Ten materiał budowalny gwarantuje nam idealne wręcz połączenie okna z murem. Większość parapetów składa się z dwóch części: część wewnętrza oraz część znajdująca się na zewnątrz. Ciepły parapet składa się z jednego elementu. Który montowany jest pod oknem. Dzięki temu można wyeliminować mostki termiczne, które powstają na w miejscach nie dokładnej izolacji wykonaną pianką uszczelniającą PUR.  Ciepły parapet jest wykonany z bardzo odpornego oraz wytrzymałego materiału jakim jest polistyren ekstrudowany XPS. Także materiał ten można znaleźć w tańszej. Wtedy jest wykonany ze styropianu technicznego EPS. Dzięki temu, że ciepły parapet jest wykonany ze styropianu jest bardzo łatwy w obróbce, co sprawia, że idealnie można dopasować go do rozmiaru okna, które się montuje. Wystarczy przyciąć go nożykiem, aby otrzymać wymagany kształt. Na ciepłym parapecie można montować każdy rodzaj okna czy to aluminiowe, drewnienie a także te okna, które są wykonane z polichlorku winylu.

Tak zwane ciepłe parapety to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu montaż okna jak i jego izolacja jest bardzo łatwa. Do tego jeszcze eliminuje się powstawanie mostków cieplnych, co także ma pozytywny wpływ na komfort użytkowania domu, gdzie taki parapet się zastosowało.