Dezynfekcja rąk żelem

W obecnych czasach żyjemy w strachu przed zakażeniem koronawirusem, który jest niewidzialnym wrogiem. Ciągle podstawowym sposobem na chronienie się przed zarażeniem jest dystans, noszenie maseczek i częste dezynfekowanie rąk.

Czym najlepiej dezynfekować ręce?

velodes żelNa rynku znajdziemy wiele preparatów, które mogą służyć do dezynfekcji rąk, jednak nie wszystkie są tak samo dobre. Najważniejszą cechą takich produktów jest zawartość alkoholu, który odpowiada za niszczenie wszystkiego co może być groźne dla naszego zdrowia. Powszechnie się uważa, że środek do dezynfekcji skóry nie powinien zawierać mniej alkoholu niż sześćdziesiąt – siedemdziesiąt procent, gdyż takie stężenie gwarantuje jego skuteczność. Tego typu produkty są dostępne w postaci płynów, pianek lub żeli, których się nie spłukuje, a jedynie wciera w dłonie. Jednym z lepszych jest Velodes żel do dezynfekcji dłoni, który wykazuje wysokie działanie bakteriobójcze, drożdżakobójcze, bójcze wobec prątków gruźlicy i wielu wirusów. Jest on także skuteczny w walce z koronawirusem, dlatego też może być powszechnie stosowany przez każdego z nas. W sprzedaży jest on dostępny w formie saszetek stanowiących wkład do specjalnych dozowników, plastikowych butelek o pojemności pięćset mililitrów lub pięć litrów. Jest to żel, który jest przeznaczony do higienicznego oraz chirurgicznego odkażania rąk. W celu higienicznego odkażenia wystarczy wcierać go w dłonie przez trzydzieści sekund, natomiast dla chirurgicznej czystości trzeba ten czas wydłużyć do dziewięćdziesięciu sekund.

W walce z wirusami i bakteriami najważniejsza jest skuteczność, a środek marki Velodes z pewnością nam ją gwarantuje. Jest on powszechnie wykorzystywany w szpitalach, przychodniach, publicznych toaletach, a także coraz częściej w naszych domach.