Dlaczego warto kupować naturalne świece zapachowe?

Od kilku lat panuje moda na ekologiczne produkty po której jednak sięgamy nie dlatego, że po prostu są na topie, ale przez wzgląd na ich ogromne zalety i przewagę, jaką mają nad swoimi syntetycznymi odpowiednikami. Wybór ten dotyczy nie tylko kosmetyków do pielęgnacji czy makijażu, ale także innych produktów, takich jak na przykład świece.

Zalety naturalnych świec zapachowych 

naturalne świece zapachoweKupując świece zapachowe najczęściej skupiamy się na tym, jak pachną oraz oczywiście na ich wyglądzie. Rzadko jednak sprawdzamy ich skład, a szkoda bowiem jest to kwestia, której warto się przyjrzeć nieco bliżej. Parafina z której wykonywane są znane nam syntetyczne świece najczęściej stanowi produkt uboczny z rafinacji ropy naftowej. Pozyskuje się ją też ze smoły węgla, lub torfu podczas, gdy naturalne świece zapachowe wykonywane są z wosku sojowego oraz innych naturalnych surowców organicznych, a swój aromat zawdzięczają naturalnym olejkom eterycznym, jakie znajdziemy w składzie. Sprawia to, że takie naturalne świece są bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i oczywiście dla nas. Tego typu świece są w pełni biodegradowalne. Dzięki temu, że nie posiadają szkodliwych pierwiastków mogą z nich korzystać osoby z alergią. Naturalne świece wykonywane z wosku sojowego cechują się także dłuższym czasem spalania. Oznacza to, że nawet jeżeli taka świeca teoretycznie kosztuje więcej od zwykłej, parafinowej, to i tak kwota przekłada się na jakość ponieważ posłuży nam na dłuższy czas.

Oprócz tych podstawowych i w zasadzie głównych zalet, świece zapachowe wykonane z naturalnych składników posiada znacznie więcej plusów. Na przykład plamę z takiej świecy znacznie łatwiej jest usunąć niezależnie od tego, czy wosk spadł na blat naszego stołu, czy na przykład na tkaninę. Świece naturalne nie wydzielają też podczas spalania szkodliwych dla zdrowia pierwiastków.