Dlaczego warto postawić na drewniane knoty w świecach?

 

Świeczki coraz częściej stają się elementem ozdobnym w naszych wnętrzach. Jednak to nie tylko efekt wizualny jest w ich przypadku ważny. W końcu świeczki kupujemy raczej by w całym domu unosił się przyjemny zapach. Obecnie wybór tej jednej, której zapach będzie towarzyszyć nam przez kilka najbliższych tygodni, nie jest wcale taki prosty. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę? 

Zalety drewnianych knotów

drewniane knoty do świecOgromne znaczenie przy wyborze świeczki ma knot, który został wykorzystany do ich produkcji. W końcu to właśnie dzięki temu elementowi możemy zapalić świeczkę. Wielu producentów oferuje obecnie knoty drewniane. Czym one różnią się od tradycyjnych, poza materiałem wykorzystanym do produkcji? Pierwszą różnicę pomiędzy nimi możemy zaobserwować już podczas palenia. Wówczas popularne drewniane knoty do świec wydają charakterystyczny dźwięk. Do złudzenia przypomina on odgłos palonego drewna w kominku. Dzięki temu świece z drewnianym knotem wprowadzają do mieszkania ciepłą, domową atmosferę. W przypadku tego rodzaju świecy istotną rolę odgrywa nie tylko materiał, ale również kształt knota. Jest on wykonany w taki sposób, aby świeca paliła się równomiernie i czysto. Możemy zapomnieć o charakterystycznym otworze wykonanym przez palący się tradycyjny knot. Drewniany knot sprawia, że resztki wosku zalegające na ściankach również się topią. Drewno odpowiada również, za szybsze uwolnienie zapachu niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych knotów.

Nie bez powodu drewniane knoty stają się coraz popularniejsze. I wynika to nie tylko z faktu, że są znacznie przyjemniejsze w wykorzystywaniu na co dzień. O rozwiązaniach ekologicznych możemy obecnie słyszeć niemal w każdej branży. Tym właśnie są knoty wykonane z drewna – rozwiązaniem w 100% ekologicznym.