Efektywne ocieplanie domów

Każdego roku ocieplanie naszych domów i mieszkań generuje bardzo duże koszty. W związku z tym właściciele tych nieruchomości poszukują najlepszych sposobów by zaoszczędzić swoje pieniądze. Mimo tego, że nowoczesne metody ogrzewania są bardzo skuteczne to jednak każdy z nas chce zapewnić małe ubytki ciepła stosując specjalne systemy ociepleń.

Ocieplenie z wykorzystaniem pianki

ocieplenie poddasza piankąDo niedawna najpopularniejszą metodą ocieplania poddaszy było stosowanie wełny oraz styropianu. Nie można odmówić skuteczności każdej z wymienionych metod ale technologia związana z ociepleniem bardzo dynamicznie się rozwija i obecnie istnieją metody bardziej wydajne. Z podstaw z zakresu fizyki każdy z nas doskonale wie, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Dzięki temu latają balony oraz sterowce. Niemniej jednak dla nas jest to utrudnienie ponieważ ciepło z naszego ogrzewania wędruje w stronę stropu. Od kilku lat w dziedzinie związanej z ogrzewaniem funkcjonuje skrót „PUR”. Oznacza on piankę poliuretanową, która coraz częściej stosowana jest jako izolacja termiczna. Izolacje natryskowe z wykorzystaniem pianki są niezwykle skuteczne a ocieplenie poddasza pianką zaczyna stawać się standardem związanym z nowoczesnym budownictwem. Nanoszenie pianki poliuretanowej odbywa się dzięki specjalnym agregatom. W związku z tym w kilka godzin możemy pokryć bardzo dużą powierzchnię. Bardzo dużą zaletą omawianej pianki jest jej niezwykła lekkość, która jest połączona z wysokim stopniem izolacji termicznej.

Na dzień dzisiejszy pianka poliuretanowa jest stosowana niemal równie często jak styropian czy różnego rodzaju wełny mineralne. Bardzo dużą zaletą pianek PUR jest to, że są elastyczne. Dzięki temu mamy pewność, że pianki się nie odkleją oraz będą one dobrze współpracować z konstrukcjami drewnianymi, które ciągle wyginają się i pracują.