Elastyczne profile na magazyn

Magazyny logistyczne to miejsca, w których nietrudno o wypadek. Aby udaremnić wystąpienie niebezpiecznych sytuacji, konieczne jest wyposażenie hali w niezbędne elementy, na przykład tak zwane profile. Ryzyko jest zarówno wtedy, gdy pracownik porusza się wózkiem widłowym, jak i wtedy, gdy sięga po coś pod regał. W drugim przypadku podczas wstawania można na przykład uderzyć się w głowę.

Profesjonalny profil elastyczny

Profile elastyczneNa ogół podstawowym elementem, jaki jest niezbędny podczas pracy na magazynie, jest kask. Bez niego praca mogłaby okazać się niebezpieczna ze względu na ryzyko urazu. To jednak nie wszystko, bo przepisy BHP zawierają także informacje o odpowiednich butach roboczych ze wzmacnianymi czubkami. Ponadto na regałach powinny zostać zamontowane tak zwane profile elastyczne. Można je zainstalować w niemalże każdym miejscu – przy regale, przy bramie wjazdowej, drzwiach i nie tylko. Zwykle cechują się charakterystycznymi barwami ostrzegawczymi – czarno-żółtymi, biało-czerwonymi albo zielono-czerwonymi. Dzięki temu od razu można zauważyć, które miejsce jest ryzykowne i konieczne jest wzmożenie ostrożności. Ze względu na to, że profile są stosunkowo miękkie nawet w przypadku uderzenia można mieć pewność, że nic się nie stanie i nie dojdzie do urazu. Można mieć tym samym pewność, że efektywnie zostanie zwiększone bezpieczeństwo.

Dzięki wysokiej jakości profilom praca na magazynie może stać się jeszcze bezpieczniejsza. Profile mają za zadanie przede wszystkim ostrzegać o miejscu, w którym to istnieje ryzyko ewentualnego doznania urazu lub ogólnie miejsce, w którym nietrudno jest spowodować wypadek. Niewątpliwym atutem wcześniej wspomnianych elementów jest między innymi niska cena i możliwość dopasowania ich do praktycznie każdego miejsca.