Eliminacja mostków termicznych w czasie ocieplania pianką PUR

 

Każdy dom wymaga odpowiedniego ocieplenia – szczególnie te części domu, które narażone są na utratę dużej ilości ciepła. Do takich części należy oczywiście poddasze. To tutaj gromadzi się ciepłe powietrze – ciepło zawsze wędruje ku górze, a zimne powietrze przechodzi na dół, by mogło ulec ogrzaniu.

Izolowanie termiczne poddasza za pomocą wytrzymałej pianki poliuretanowej

ocieplanie poddasza pianką białystokJeśli poddasze nie będzie odpowiednio ocieplone, to nie ma szans na to, by porządnie ogrzać dom jesienią czy zimą. Ciepło będzie po prostu uciekać, a koszty ogrzewania będą znacznie wyższe. Dlatego warto już na etapie budowy domu zastanowić się nad ociepleniem poddasza. Jest wiele metod, z których można skorzystać. Jeszcze do niedawna najpopularniejszymi technikami były styropian oraz wełna mineralna. Obecnie większość osób wybiera piankę mineralną, czyli tanią i łatwą metodę ogrzewania. Pianka poliuretanowa nadaje się nie tylko do ogrzewania poddasza, ale też innych części w domu. Pianka PUR doskonale przylega zarówno do powierzchni drewnianych jak i metalowych i plastikowych. Dużą zaletą, jeśli chodzi o ocieplanie poddasza pianką białystok, jest to, że materiał ten nie wymaga specjalnego transportu. Magazynowany jest w butlach, a poddasze ociepla się metodą natryskową. Pianka w butli ma postać płynną. Zwiększa ona swoją objętość dopiero po wydostaniu się na zewnątrz, czyli po kontakcie z materiałem, na który jest nakładana i z powietrzem. Dzięki temu pianka może wejść w każdą wolną przestrzeń na poddaszu.

Zostanie przytwierdzona do drewna i wypełni każdą lukę. Nie będzie absolutnie żadnych mostków termicznych, które powodowałby wydostawanie się ciepłego powietrza na zewnątrz czy dostawanie się zimnego powietrza do środka budynku. Olbrzymią zaletą pianki jest to, że nie niszczy się z czasem i przez wiele lat pozostaje nienaruszona, spełniając swoje podstawowe zadanie, czyli izolując termicznie.