Filtr o wysokiej skuteczności

Decydując się na zakup maseczki z filtrem najczęściej zależy nam na tym, by zatrzymywał on możliwie jak najwięcej zanieczyszczeń. W takich okolicznościach dobrym pomysłem może okazać się sprawdzenie właściwości, jakimi charakteryzują się poszczególne filtry w tym zakresie, ponieważ mogą być one nieco zróżnicowane. Na pewno rozwiązaniem, które zagwarantuje nam wysokie bezpieczeństwo będzie filtr FFP3.

Maska z filtrem dla astmatyka

najlepsza maska z filtrem ffp3W przypadku filtrów wykorzystywanych w maseczkach, zawsze określany jest minimalny poziom filtrowania cząsteczek. Oznacza to, że możemy być pewni, iż ilość cząsteczek, które są odfiltrowywane przez daną maseczkę nigdy nie spadnie poniżej tego poziomu. Jeśli chodzi o maseczki z filtrem FFP3, poziomem minimalnym jest 99%, co oznacza, że w zdecydowanej większości przypadków filtr poradzi sobie z wszystkimi zanieczyszczeniami, które znajdują się w powietrzu, niezależnie od tego, czy będą to pyły, bakterie czy wirusy. Co ważne, maseczki wyposażone w filtr znacząco ułatwiają oddychanie. Z tego też powodu najlepsza maska z filtrem FFP3 doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które w standardowych warunkach mogą mieć problemy z oddychaniem. Do grupy tego typu osób na pewno zaliczają się ludzie chorujący na astmę. Dzięki zastosowaniu maseczki z filtrem FFP3 również te osoby mogą cieszyć się komfortem oddychania i bezpieczeństwem, które w ich przypadku jest szczególnie ważne z uwagi na standardowe osłabienie organizmu.

Dostępne w sprzedaży maseczki z filtrem mogą cechować się dość zróżnicowanym kształtem i umiejscowieniem filtra. Dzięki temu każdy z nas ma możliwość zakupienia produktu, który najlepiej będzie odpowiadać naszym potrzebom i będzie gwarantować nam odpowiednią wygodę. Jeśli zastanawiamy się, czym maseczki różnią się między sobą oprócz wyglądu, zawsze możemy sprawdzić to na etykietach produktów.