Formalności przy wynajmie auta

Prowadzimy razem z żoną małą firmę transportową, która może i nie jest konkurencją dla wielkich firm działających w branży logistycznej, jednakże i tak wykorzystujemy całkiem pokaźną flotę samochodów dostawczych. Gdy tylko nadarzyła się okazja na rozwój działalności, zdecydowaliśmy się ją w znaczący sposób powiększyć.

Powiększenie floty aut dzięki wypożyczalni

Wynajem długoterminowy samochodów gdyniaSzybko jednak doszliśmy do wniosku, że nie możemy pozwolić sobie na zakup auta, bądź wzięcia nowego samochodu w leasing na firmę, dlatego też jedyną opcją, która nam pozostała był kontakt z wypożyczalnią samochodów działającą w naszym mieście. Całe szczęście, że pochodzimy z mniejszej miejscowości, dlatego też wszystkie ceny za usługi są o wiele niższe, niż w przypadku tych samych działań wykonywanych w największych miastach w Polsce. Jednakże działaliśmy w Gdyni na co dzień, więc myśleliśmy, czy może tam znaleźć odpowiednią dla nas firmę. Mogliśmy więc spodziewać się korzystnej oferty cenowej na wypożyczenie samochodu dostawczego od firmy, która jest na pewno sprawdzona i dba o swoich klientów oraz o wszystkie pojazdy, które oferuje. Wynajem długoterminowy samochodów gdynia to była bardzo konkurencyjna możliwość oraz firma, która działa w branży transportowej od lat i posiada głównie samochody dostawcze, które mogą zainteresować klientów. Według nas samochód dostawczy powinien być bardzo dobrze przygotowany na wszystkie ewentualności oraz sprawdzony przed wynajmem, gdyż nie chcielibyśmy, aby po jakimś czasie uległ on awarii i wszystko byłoby naszą winą.

To oczywiście wiązałoby się z poniesieniem dodatkowych kosztów, które nie były nam na rękę. Biorąc pod uwagę te wszystkie informacje zdecydowaliśmy się na współpracę z prawnikiem, aby spojrzał on na przygotowaną dla nas umowę przez wypożyczalnię.