Funkcjonalna podkaszarka spalinowa

Coraz więcej ludzi przenosi się z miast na tereny podmiejskie. Obecnie więcej osób marzy o własnym domu w odległości dziesięciu kilometrów od dużego miasta, niż mieszkaniu w ścisłym centrum. Niestety mieszkając we własnym domu dochodzi nam trochę obowiązków, takich jak na przykład pielęgnacja trawnika. Jeśli wyposażymy się w odpowiedni sprzęt, to pielęgnacja trawnika nie będzie dla nas stanowić problemu.

Budowa podkaszarki spalinowej

głowice do podkaszarek spalinowychPoza taką zwykłą kosiarkę, powinniśmy kupić także podkaszarkę, ponieważ zwykłą kosiarką nie jesteśmy wstanie wykosić równomiernie całego trawnika. Budowa podkaszarki jest bardzo prosta, składa się ona tak naprawdę z pięciu elementów. Pierwszym z nich jest silnik spalinowy o dużej kulturze pracy i dość sporej mocy, jak na tak małą pojemność. Dzięki małej pojemności, silnik w takich podkaszarkach wazy bardzo mało, więc koszenie taką podkaszarkę nie będzie dla nas uciążliwe. Drugim elementem jest cała rama kosiarki wewnątrz której znajduje się wałek, który przekazuje obroty z silnika na głowicę. Głowice do podkaszarek spalinowych są wymienne. Kolejnym elementem są wygodne rączki do trzymania kosiarki, wraz z manetką gazu. Ostatni element to cała elektronika, bez której silnik nie mógłby pracować. Elektronika w takich kosiarkach jest bardzo prosta. Jak sami widzimy budowa takiej kosiarki nie jest skomplikowana, a to w dużej mierze przekłada się na jej żywotność.

Ceny takich podkaszarek są naprawdę bardzo różne. Jeśli nie mamy zbyt dużo koszenia, to taka kosiarka za kilkaset złotych będzie dla nas w zupełności wystarczająca. Natomiast jeśli tego koszenia jest dość sporo, to lepiej zainwestować w lepszy sprzęt. Za dobrej klasy podkaszarkę, która posłuży nam conajmniej kilka sezonów, zapłacimy około tysiąca pięciuset złotych.