Gdzie można kłaść piankę poliuretanową?

 

Pianka poliuretanowa to rozwiązanie zapewniające dobrą izolację termiczną budynku. Jest to materiał szczelny, trwały i bezpieczny. Raz wykonana izolacja z pianki potrafi skutecznie chronić budynek przed startami ciepła przez lata. Jednak najbardziej pianka poliuretanowa ceniona jest za swoją uniwersalność.

Uniwersalność i elastyczność pianki poliuretanowej

izolacja ścian piankąPianka poliuretanowa doskonale dopasowuje się kształtem do powierzchni dlatego skutecznie zakleja wszelkie szczeliny. Jej elastyczność pozwala również na położenie jej na każdej powierzchni, zatem izolacja ścian pianką , podłogi czy płaskiego dachu jest tak samo możliwa jak izolacja dachu stromego czy stropu. Elastyczność izolacji natryskowej, pozwala stworzyć skuteczną barierę przed zimnem na każdej powierzchni budynku zarówno nowo powstałego jak i tych przeznaczonych do remontu. Pianka poliuretanowa jest całkowicie bezpieczna, zatem można ją swobodnie stosować zarówno w budynkach przemysłowych, obiektach publicznych jak i domach mieszkalnych. W większości sytuacji warstwę izolacji z pianki nakłada się bezpośrednio na izolowaną powierzchnię, dzięki czemu jest to metoda bardzo szybka i prosta, a ocieplanie pojedynczych pomieszczeń nie wyklucza możliwości użytkowania budynku podczas izolacji. Zamkniętokomórkowa struktura materiału, uniemożliwia gromadzenie i zatrzymywanie się wody, dzięki czemu można stosować go zarówno jako izolację wewnętrzną i zewnętrzną, w takim przypadku pianka tworzy dodatkową hydroizolację.

Izolacje natryskowe nie mają zatem ograniczeń co do powierzchni. Dużym plusem jest to, że pianka tworzy jednolitą warstwę, nie ma konieczności docinania i łączenia kawałków materiału, co znacząco obniża możliwość powstawania mostków cieplnych. Duża uniwersalność i elastyczność izolacji natryskowej czyni z niej rozwiązanie godne uwagi.