Gdzie można kupić rozdzielnice budowlane?

W miejscach takich jak targowiska, festyny, obiekty remontowane czy imprezy plenerowe konieczne jest zapewnienie zasilania energią elektryczną poszczególnych odbiorników. Często w takich przestrzeniach brakuje punktów podłączenia odbiorników w miejscach, gdzie zlokalizowane jest urządzenie. W takim przypadku konieczne jest zapewnienie bezpiecznych warunków do przyłączenia odbiornika. W tym celu stosuje się specjalne skrzynki.

Jak zbudowane są rozdzielnice?

rozdzielnica budowlanaPosiadają one wyprowadzenia w postaci gniazd jednofazowych oraz w razie potrzeby trójfazowych. Świetnie w tej roli sprawdzi się rozdzielnica budowlana, która posiada pełne wyposażenie wraz z okablowaniem oraz zabezpieczeniami. Chronią one użytkownika przed porażeniem prądem elektrycznym oraz skutkami zwarć w obwodach odbiorczych. Podczas wyboru odpowiedniej rozdzielnicy warto zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. Powinien być on odporny na oddziaływania środowiskowe takie jak chociażby promieniowanie UV. Najczęściej w tym celu wykorzystywane jest tworzywo termoutwardzalne. Każda wprowadzona na rynek rozdzielnica musi być odpowiednio sprawdzona. Elementy takie muszą posiadać odpowiednią dokumentację techniczną oraz deklaracje czy certyfikaty. Na rynku dostępne są modele z licznikami energii lub bez. Jeśli chodzi o parametry techniczne to głównym kryterium wyboru jest liczba dostępnych złącz. Najczęściej jest to kilka gniazdek jednofazowych 230V 16A.

W zależności od potrzeb elementy takie mogą być również wyposażone w gniazda siłowe. Dodatkowo w ich strukturze powinny znaleźć się zabezpieczenia w postaci: wyłącznika różnicowoprądowego oraz nadprądowego. Drzwiczki powinny być zamykane przy pomocy specjalnego kluczyka. Jak widać obecnie na rynku panuje spore zainteresowanie rozwiązaniami, które pozwalają dostarczyć w sposób bezpieczny energię elektryczną wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne.