sklep chemiczny

Gdzie zaopatrzyć się w odczynniki chemiczne?

Każde laboratorium bądź pracownia chemiczna musi posiadać odpowiednie wyposażenie, między innymi szkło laboratoryjne i odczynniki chemiczne. Jeżeli potrzebujemy większej ilości odczynników, bo chcemy mieć zapas na dłuższy czas.

Sklep chemiczny – najlepsze miejsce na małe zakupy chemiczne

sklep chemicznyBądź mamy duże laboratorium i odczynniki bardzo szybko się zużywają to najlepszym miejscem na uzupełnienie zapasów będzie hurtownia odczynników chemicznych. Hurtownia chemiczna to miejsce, w którym można kupić odczynniki chemiczne w dużych ilościach, najczęściej są one tam sprzedawane w bardzo dużych opakowaniach jednostkowych, odczynniki płynne zazwyczaj są sprzedawane w pojemnikach o pojemności jednego lub kilku litrów, a odczynniki sypkie bądź stałe sprzedawane są w opakowaniach jedno lub kilku kilogramowych. W hurtowniach chemicznych można dostać także szkło laboratoryjne różnego rodzaju, na przykład zlewki, kolby stożkowe, kolby miarowe, biurety, probówki i inne. Jednak w hurtowni raczej nie uda nam się kupić jednej probówki czy dwóch zlewek, ponieważ są tam one sprzedawane raczej w opakowaniach zbiorczych po kilka lub kilkadziesiąt sztuk. Jeżeli natomiast posiadamy małe laboratorium albo potrzebujemy niewielu odczynników lub małej ich ilości to odpowiedniejszym miejscem na zrobienie zakupów będzie sklep chemiczny. W takich miejscach prowadzona jest sprzedaż detaliczna, także nie będzie problemu z zakupem pięćdziesięciu gramów wodorotlenku sodu lub pięciu kolb stożkowych. Należy jednak pamiętać, że w sklepach chemicznych ceny będą zwykle wyższe niż w hurtowniach, ponieważ zawsze przy zakupie większej ilości płacimy mniej. Także lepiej zrobić zapasy odczynników i szkła laboratoryjnego w hurtowni chemicznej, natomiast w razie nagłej potrzeby uzupełniać niewielkie braki w sklepie chemicznym.

 

Musimy jednak pamiętać o tym, że żaden sklep czy hurtownia chemiczna nie sprzeda nam niektórych odczynników, jeżeli nie przedstawimy odpowiedniego zaświadczenia, że prowadzimy laboratorium i dany odczynnik potrzebny jest nam w konkretnym celu. Zapobiega to dostawaniu się odczynników w niepowołane ręce.