Gry na świeżym powietrzu

Zabawa z małym dzieckiem polega głównie na tym, że rodzic pokazuje coś, a dziecko próbuje powtórzyć. Nie potrafi ono się jeszcze samodzielnie bawić, ale z czasem się to zmieni. Jeżeli mamy wolny czas, to najlepiej się bawić z dzieckiem na polu. 

W co można grać na świeżym powietrzu? 

dziecięce gry na świeżym powietrzuZabawa w domu jest czymś zupełnie innym niż na dworze i wie to każde dziecko. W domu mamy ograniczoną przestrzeń i nie można robić wszystkiego na co ma się ochotę. Na świeżym powietrzu możemy biegać, skakać i grać w piłkę bez ograniczeń. Dziecięce gry na świeżym powietrzu głównie opierają się na aktywności fizycznej. Maluchy mogą grać w piłkę nożną na trawie dzięki przenośnym, dmuchanym mini bramkom, które można bez problemu spakować do plecaka. Oczywiście na pierwszym miejscu są gry w chowanego, czy berka, które na otwartej przestrzeni nabierają nowego znaczenia. Najprostszą grą na świeżym powietrzu jest gra w klasy, do której potrzeba jedynie kredy i kawałka asfaltu. Na równym podłożu można grać także w kręgle, czy mini golfa, które znajdziemy w niejednym sklepie z zabawkami. W niektórych parkach dostępne są mini boiska do gry w siatkówkę, więc idąc z dzieckiem na spacer, możemy z nim zagrać piłką, którą ze sobą weźmiemy. Dla dzieci świetną zabawą jest nawet samo chodzenie na boso po trawie, kamieniach, czy piasku, gdyż dostarcza im to niesamowicie dużo nowych wrażeń. Im bardziej urozmaicone gry i zabawy będzie miało nasze dziecko, tym lepiej dla jego rozwoju, ponieważ będzie bystrzejszy. 

Dodatkowym atutem i argumentem przemawiającym za bawieniem się na świeżym powietrzu, jest szansa na dotlenienie całego organizmu, co jest bardzo ważne dla zdrowia dzieci. Idąc na spacer można zabrać ze sobą nawet Twistera, który jest świetną grą dla całej rodziny.