parkomaty

Ile płaci się za parkowanie do parkomatu?

Zapewne każdy z was poruszajacy się samochodem wie, że często zatrzymując się w jakimś miejscu musi bardzo uważać. Czasem za krzaczkiem czy gdzieś ukryte są parkomaty. Nie zauważymy ich i już po chwili mamy za wycieraczką pięknie ofoliowany mandacik.

Parkomaty – ile kosztują?

parkomatyBywa tak, że kierowcy zdobywają mandaty z własnego roztargnienia, bowiem nie zauważają oni znaku płatnego parkowania. Ci, którzy bardzo często podróżują wiedzą, że w każdym mieście naszego kraju są zupełnie inne opłaty za postój. Spowodowane jest to przede wszystkim wielkością parkingów, miejscem (czy jest to ścisłe centrum czy starówka). Wszędzie stawiane są wytrzymałe parkomaty. Z gotówki jaka jest w nie wkładana urzędy decydują się na remonty miejsc parkingowych, odmalowywanie oznaczeń miejsc gdzie można parkować jak i w dłuższej perspektywie czasu pieniądze przeznaczone są na budowy nowych parkingów. Ile wynosi średnia opłata parkingowa w kraju? W okolicach średnią kwotą jest dwa złote. Jak się okazuje w ścisłych centrach miast w godzinach szczytu jest bardzo ciężko znaleźć wolne miejsce. Sytuacja ma się bardzo podobnie przy urzędach. Dostrzegając możliwości zarobku nikt nie waha się, aby nie stawiać parkomatów. Natomiast w uliczkach, które są nieco oddalone od najważniejszych obiektów miejskich cena za godzinę parkowania to około złoty dwadzieścia. Zauważyć również należy, że coraz więcej parkomatów możemy dostrzec również przy dużych kompleksach handlowych – galeriach czy supermarketach. Te, które miały darmowy parking zmagały się z masowym pozostawianiem aut, przez co klienci nie mieli gdzie zostawić swoich pojazdów.

Rogatki czy parkomat postawiony na parkingu bardzo mocno niweluje ilość zajmowanych miejsc. Rada dla kierowców więc jest następująca – warto jest się dokładnie rozglądać, bo w przeciwnym wypadku może nas to sporo kosztować.