Jak pracować w oborze z hali?

Zdecydowanie warto przyjrzeć się szczegółowo wykonywaniu obowiązków w oborach, ponieważ właśnie wtedy można zrozumieć, że nawet w tej branży zaszły istotne zmiany i taka praca nie musi być kojarzona już tylko i wyłącznie z samym wysiłkiem. Dużo zależy oczywiście od tego, jak wyposażono i przygotowano oborę w hali. Możliwości są duże.

Czy warto mieć obory w halach?

Hala łukowa oboraPodstawową korzyścią wynikającą z przystosowania konkretnej obory właśnie do hodowli bydła jest duża powierzchnia, którą można wykorzystać przede wszystkim poprzez umieszczenie tam dłużej liczby osobników, ponieważ to zdecydowanie poprawia opłacalność całego przedsięwzięcia. Ma to korzystny wpływ nie tylko na dobrostan zwierząt, ale również na komfort pracowników wykonujących tam na co dzień obowiązki. W przypadku szerokiej hali, w której zwierzęta znajdują się po dwóch stronach, podawanie pokarmu może odbywać się bardzo często przy użyciu tak zwanego paszowozu umożliwiającego jednoczesne mieszanie różnych składników pokarmu. Hala łukowa obora może być wyposażona nawet w instalację wodociągową i dlatego zwierzęta mogę same pobierać wodę z poideł zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Ważne obowiązki dotyczą także regularnego sprzątania posadzki oraz innych powierzchni. Warto pomyśleć poważnie o możliwości pomalowania ścian takiej hali, ponieważ wtedy jechać na kilka miesięcy można swobodnie czyścić te powierzchnie przy użyciu myjki ciśnieniowej z długą dyszą.

Częściej wykonywane zabiegi mogą dotyczyć pozbywania się stamtąd obornika, ale nie zawsze jest to konieczne, ponieważ czasami taka hala może być wyposażona w system automatycznego odprowadzania ścieków do odpowiednio przygotowanych zbiorników. Przyglądając się halom łukowym wykorzystywanym jako obory, warto zwrócić uwagę na specjalistyczne okna.