Jak prawidłowo spakować swoją paczkę?

Wysyłając swoją przesyłkę warto dopilnować tego, by była ona odpowiednio zapakowana. Dodatkowo kwestie związana z pakowaniem swojej paczki ściśle reguluje również regulamin, który mają firmy kurierskie. Źle zapakowana paczka może nie zostać od nas przyjęta lub w późniejszym czasie może być problem z dostaniem odszkodowania w razie jej zniszczenia.

Owinięcie swojej paczki specjalnym czarnym streczem 

czarny streczPakując swoją paczkę trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Przede wszystkim nasza paczka powinna być zapakowana w specjalnym kartonie, który jest odpowiednich wymiarów. Karton ten powinien mieć równe brzegi i bez problemów pomieścić zawartość znajdującą się w jego wnętrzu. Jeśli karton będzie nierównych wymiarów, to wówczas musimy liczyć się z tym, że być może zostanie nam doliczona większa opłata za wysyłkę takiej paczki. Kolejną rzeczą potrzebną do spakowania swojej paczki będzie specjalny stretch. Najlepiej wybrać tutaj czarny strecz, który dobrze ukryje zawartość naszej przesyłki i dodatkowo ją wzmocni. Specjalny stretch można z łatwością kupić w większości sklepów i nie jest to duży wydatek. W przyszłości z pewnością jeszcze nie raz użyjemy takiego stretchu do tego, by wysyłać swoje paczki w kraju oraz za granicę. Jeśli zatem chcemy wysłać bezpiecznie swoją paczkę, to czarna folia stretchowa oraz solidny karton będzie tutaj najważniejszy.

W razie problemów ze znalezieniem folii stretchowej możemy ją również z łatwością zamówić w internecie. Najlepiej szukać jej na popularnych portalach aukcyjnych, gdzie będziemy mogli ją zamówić w ilościach hurtowych. To dobre rozwiązanie szczególnie dla większych firm, które hurtowo pakują swoje paczki każdego dnia i muszą je wcześniej odpowiednio zabezpieczyć do późniejszej wysyłki.