Jak rolki wpływają na pracę bram przesuwnych?

 

Bramy przesuwne z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Początkowo stosowane do ochrony wjazdy do firm, coraz częściej ochraniają również posesje prywatne. Przy ich montażu należy zwrócić uwagę na jakość elementów odpowiadających za prace takiej bramy.

Jakie rolki do bram przesuwnych wybrać?

Rolka do bramy przesuwnejPopularność bram przesuwnych z roku na rok dynamicznie rośnie. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że wygoda korzystania z takich bram jest bardzo wysoka. Oczywiście, aby tak było, trzeba zakupić jak najwyższej jakości elementy, odpowiadające z prace takiej bramy. Przykładem jest na przykład wytrzymała rolka do bramy przesuwnej, czyli element, dzięki któremu skrzydło bramy będzie mogło się przesuwać. Poszczególne modele rolek do bram są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy takie które wyróżniają się bardzo niskim poziomem ścieralności, ale także i takie o różnych rozmiarach i średnicy, dostosowanych do montażu w bardzo dużych bramach przesuwnych. Dwa główne rodzaje rolek do bram, które są obecnie zdecydowanie najpopularniejsze, to te z metalu jak również tworzywa sztucznego. Wbrew pozorom wybór nie jest tu taki oczywisty, gdyż obydwa rodzaje rolek maja swoje niewątpliwe zalety. Rolki do bram z metalu jako całość są z pewnością znacznie bardziej trwałe. Z drugiej jednak strony wymagają one odpowiednej konserwacji, aby praca bramy była cicha. W przypadku rolek z tworzyw przesuwanie skrzydła bramy jest niezwykle ciche jak i płynne. Rolki takie nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych, na przykład smarowania.

Bramy przesuwne są obecnie niezwykle popularne. Ochraniają już nie tylko posesje firmowe, ale równej i prywatne. Przy ich montażu trzeba pamiętać o zakupie wysokiej jakości akcesoriów do nich, szczególnie tych, które odpowiadają za ruch skrzydła bramy.