Jak tanim kosztem stworzyć wyjątkową ekspozycję sklepu

Założenie własnego sklepu, zwłaszcza z produktami o dużej różnorodności, wymaga nie tylko zaangażowania, ale również cierpliwości. Warto poświęcić trochę więcej czasu, na poszukiwanie dobrego jakościowo towaru i odpowiedniego wyposażenia, które będzie eksponowało nasze produkty.

Wyposażenie sklepu nie musi być drogie

używane wyposażenie sklepówW końcu nadszedł ten upragniony dzień, w którym mogłem zacząć kupować wyposażenie do mojego sklepu z produktami survivalowymi. Wcześniej jednak, konieczny był remont pomieszczeń i przystosowanie ich do potrzeb handlowych. Trwało to dość długo, ale warto było czekać na końcowy efekt. Część ścian były pomalowane w piękną roślinność dżungli, część w krajobrazy pustynne, a jeszcze inna część sklepu przedstawiała strome widoki himalajów. Wszystko to wspaniale łączyło się z tematyką produktów, które miały być sprzedawane w sklepie. Przewidziałem również mały kącik z wygodna sofą i stoliczkiem, gdzie będzie można obejrzeć zdjęcia z różnych ciekawych wypraw, oraz wypić dobrą kawę. Pozostało mi już tylko kupić odpowiednie meble i akcesoria. Zdecydowałem, że trochę zaoszczędzę i zakupiłem używane wyposażenie sklepów. Jak się później okazało, za nowe ( zupełnie nie różniące się) musiałbym zapłacić trzy razy więcej. Sprawiło to, że mogłem jeszcze dokupić dodatkowe szklane witryny wystawowe, w których mogłem wystawić cenne i efektowne produkty. Używane meble sklepowe, miały jeszcze jedną zaletę, nie trzeba było ich składać i dodatkowo miały już zainstalowane systemy oświetleniowe, które można było regulować i dostosować do pomieszczenia. Za takie oświetlenie należałoby zapłacić dodatkowo, a tutaj miałem wszystko w cenie wyposażenia. Zakup tych mebli, był strzałem w dziesiątkę.

Po skończeniu wszystkich prac, nastał moment układania towaru. Była to już sama przyjemność, gdyż wyposażenie sklepu umożliwiło wspaniałą ekspozycję tych produktów. Całość przerosła moje oczekiwania, rysunki na ścianach, odpowiednie ich oświetlenie, oraz ekspozycja produktów, całkowicie oddała istotę sklepu.