Jak wybrać jakościowy materac?

Kiedy decydujemy się na zmianę mebli w sypialni, warto wymienić także materac – właściwe podłoże przeznaczone do spania pomoże nam się lepiej z regenerować, dzięki czemu nasz sen będzie bardziej efektywny. Jak wybrać odpowiedni materac?

Materac musi być dobrze dopasowany

wysokiej klasy materacePrzy wyborze dobrej jakości odpowiedniego materaca bardzo ważne są podstawowe parametry, którymi powinniśmy się kierować niezależnie od tego, czy wolimy materac sprężynowy, piankowy czy lateksowy. Istotna jest nasza waga i wzrost – osoby wysokie i większej wadze będą lepiej czuły się na twardszych materacach, z kolei ludzie o drobniejszym ciele wybiorą bardziej miękkie rozwiązanie. Sprawa wygląda podobnie, jeśli skupimy się na trybie życia i aktywności fizycznej w ciągu dnia. Ludzie zawodowo uprawiający sporty, poruszający się pieszo lub pracujący fizycznie wybiorą twarde podłoże, a osoby pracujące przy komputerze i dojeżdżający do pracy autem odnajdą swoje miejsce na miękkich materacach. Bardzo ważna jest też pozycja, jaką przyjmujemy w trakcie snu – większość materacy jest przystosowana dla człowieka śpiącego na plecach, a tylko kilka wybranych modeli z danej firmy przeznaczono dla osób leżących na boku lub na brzuchu. Wysokiej klasy materace posiadają funkcję dostosowywania się do kształtów ciała i „zapamiętywania” ich – to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich cierpiących na bóle kręgosłupa. Dodatkowym atutem jakościowego materaca jest redukcja drgań w trakcie spania, a także przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Wybierając odpowiedni materac warto poświęcić na to kilka chwil, aby zapewnić sobie komfortowe spanie każdej nocy. Najlepiej wybrać się do miejsca sprzedającego wysokiej jakości materace i przetestować je na własnej skórze – szczególnie, jeśli borykamy się z bólami pleców.