Jak wybrać piękne i funkcjonalne mebelki dziecięce?

Kiedy skończyłam studia i znalazłam całkiem dobrze płatną pracę, zaczęliśmy z partnerem marzyć o powiększeniu naszej rodziny. Wiedziałam, że posiadanie dziecka wiąże się z wieloma nie zawsze łatwymi wyzwaniami, ale czułam, że jestem na nie gotowa. Dlatego bardzo ucieszyłam się na wiadomość, że jestem w ciąży. Nie mogliśmy się doczekać, aż na świat przyjdzie nowy członek naszej rodziny, ale nie mogliśmy narzekać na brak obowiązków. Musieliśmy jak najszybciej wyremontować dziecięcy pokoik.

Najważniejsze cechy dobrych mebelków dla dzieci

meble drewniane dziecięceNa początku myślałam, że remont pokoju dla dziecka nie sprawi mi większych problemów. Miałam w głowie wizję dotyczącą tego, jak powinien on wyglądać, dlatego z małą pomocą mojej przyjaciółki, która jest projektantką wnętrz, próbowałyśmy stworzyć idealną aranżacją wnętrza. Niestety okazało się, że nie było to aż tak łatwe, jak przypuszczałam. Musiałam zrobić wszytko, by wnętrze było jak najbardziej bezpieczne dla malucha, ale chciałam też sprawić, by było przytulne i funkcjonalne. Z tego powodu zdecydowałam się na meble drewniane dziecięce. Podczas wizyty w sklepie zwracałam uwagę na to, że wybrany przeze mnie zestaw nie ma żadnych ostrych zakończeń, które mogłyby stanowić zagrożenie dla mojego dziecka. Niezwykle istotna była też wysoka jakość wykonania — dzięki niej miałam pewność, że żadne małe elementy nagle nie odpadną od mebelków. Jako że w pokoju mojej pociechy chciałam przechowywać wszystkie niezbędne ubranka, akcesoria do pielęgnacji oraz zabawki, starałam się znaleźć mebelki, które wyróżniałyby się także pojemność. Na szczęście nie miałam większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego zestawu i wraz z partnerem mogliśmy rozpocząć urządzanie pokoiku.

Choć początkowo miałam trochę obaw, czy poradzę sobie w nowej roli mamy, okazało się, że był to niezwykle szczęśliwy czas w moim życiu. Mimo wielu trudnych zadań, które codziennie pojawiały się na naszej drodze, bardzo cieszył nas każdy uśmiech na twarzy córeczki i fakt, że prawidłowo się rozwija. Co więcej, widać było, że polubiła swój nowy pokój, ponieważ uwielbiała spędzać w nim czas, bawiąc się przeróżnymi zabawkami, a ja nie musiałam martwić się o to, że zrobi sobie jakąś krzywdę.