Jakie zabawki kupić dla dzieci?

Każdy rodzic zastanawia się nad tym, jakie zabawki powinien kupić dla swojego dziecka. Z jednej strony produkt musi podobać się dziecku, zachęcać je do zabawy. W związku z tym zabawki są kolorowe, miękkie, przyciągają wzrok maluchów. Rodzic za to dba, by zabawki były dobrze wykonane i wspierały rozwój pociechy.

Bezpieczne zabawki dla maluchów

zabawka montessori dla 4 latkaJak zatem znaleźć coś co spełni oczekiwania wszystkich, a do tego nie będzie kosztowało fortuny? Dobrym wyborem będzie zabawka Montessori dla 4 latka, jak i dla starszego dziecka. Takie zabawki często są wykonywane z naturalnych materiałów, takich jak drewno. W związku z tym są bardzo wytrzymałe i odporne na różnego typu uszkodzenia. Wiadomo, że dzieci lubią rzucać zabawkami, turlać je, czy obijać jedne o drugie. W związku z tym zabawki drewniane są lepsze niż te plastikowe, które szybko się rysują i pękają. Zabawki drewniane mogą być wykorzystywane przez kilka pokoleń, są idealne tez do przedszkola. Zabawki powinny być dopasowane do wieku dziecka. Im jest ono starsze tym bardziej zaawansowane mogą być dla niego produkty. Małe dzieci nie mają pewnego chwytu i lubią zabawki które wydają różne dźwięki np. szeleszczące czy z pozytywką w środku. Starsze dzieci lubią zabawy z innymi maluchami np. w sklep czy w dom. Zabawki w duchu Montessori będą idealne bo pozwalają na rozwój umiejętności społecznych malucha. Często zabawki Montessori można zestawiać ze sobą lub też można dowolnie tworzyć różne komplety. Przykładowo, kupuje się ladę sklepową i różne zabawkowe warzywa.

Jak widać zabawki w stylu Montessori będą idealne dla każdego malucha. Dzięki nim dziecko będzie się zdrowo rozwijało, a także doskonale bawiło, zarówno samodzielnie, jak i z innymi dziećmi. Warto zapoznać się z wytycznymi filozofii Montessori i zabawkami tego typu.