prawnik

Jakimi sprawami zajmuje się prawnik?

Kiedy składamy przysięgę małżeńską wybiegamy z planami niezwykle daleko. W naszych wyobrażeniach widzimy siebie i małżonka razem po wieki wieków, dwoje staruszku wspierających się wzajemnie aż do końca. Życie lubi jednak płatać figle.

Prawnik z Bydgoszczy a rozwody

prawnikMy się zmieniamy, nasze „połówki” się zmieniają, czasy, okoliczności i możliwości też się zmieniają. Wreszcie któregoś dnia budzimy się ze świadomością, że nasze małżeństwo w zasadzie już się skończyło. Do takich wniosków dochodzi coraz więcej par, rozwody stają się coraz powszechniejsze. Przykrym rozwinięciem tego stanu rzeczy jest fakt, że coraz rzadziej są w stanie rozejść się we względnej zgodzie. Rozwody stają się swoistą batalią: o opiekę nad dziećmi, wspólny majątek a nawet zwierzęta. Nie dziwi więc w tym kontekście, że przez kilka ostatnich lat w rankingach na najpopularniejszego specjalistę króluje niepodzielnie prawnik. W Polsce rozwody kończą blisko 1/3 zawieranych małżeństw. Z takimi samymi proporcjami mamy do czynienia w Bydgoszczy i tu również potrzebny jest prawnik z Bydgoszczy do rozwiązania tych kwestii. W przypadku ponad połowy z nich małżonkowie posiłkują się specjalistycznymi poradami prawnymi. Stosunkowo jednak nie aż tak powszechne są rozwody z orzeczeniem o winie. Większości z nas zależy na tym aby jednak rozejść się z klasą, nie pozostawiając za sobą samych zgliszczy.

Jesteśmy nadal przekonani, że nie musimy burzyć wszystkiego za sobą, wielu z nas uważa, że warto pozostać we względnie przyjaznych stosunkach, chociażby ze względu na łączące nas dziecko. Przynajmniej w kilku kwestiach pozostajemy ze sobą zgodni, w tym też, że prawnik nie będzie nam potrzebny.