Kasy na każdą kieszeń

Wielu przedsiębiorcą nie jest łatwo na początku działalności określić jak się rozwinie w ciągu najbliższych lat, dlatego też wybór idealnej kasy fiskalnej w dniu rozpoczęcia sprzedaży również nie będzie prosty. Źle dobrana kasa może skutecznie utrudniać działalność.

Ile trzeba zapłacić za kasę fiskalną?

kasy fiskalne novitusProwadzenie sprzedaży detalicznej jest możliwe tylko za pomocą kasy fiskalnej. Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które rejestruje obroty w firmie oraz wysokość podatku od towarów i usług jaką trzeba będzie zapłacić do Urzędu Skarbowego. Wybór kasy wiąże się z koniecznością określenia kilku kluczowych parametrów, które będą bezpośrednio wypływać na komfort pracy. Przede wszystkich chodzi o wielkość asortymentu jaki trzeba będzie wprowadzić do pamięci urządzenia, charakter pracy, czyli czy będzie ona stacjonarna czy mobilna oraz o ilość stanowisk. Najlepsze są modułowe kasy fiskalne Novitus, które w dowolnym momencie można uzupełnić o dodatkowe funkcje. Dzięki temu można rzec, że kasa zmienia się wraz z rozwojem firmy, bo ciągle się do niej dopasowuje. Jeżeli zabraknie nam miejsca w pamięci urządzenia, to można je dokupić. Często modele marki Novitus można połączyć z wagami, terminalami płatniczymi, skanerami kodów kreskowych czy czytnikami magnetycznymi. Tak wyposażona kasa staje się wielofunkcyjnym i samo wystarczającym urządzeniem fiskalnym, które sprawdzi się w każdej działalności. Jeżeli chodzi o cenę kas, to najtańsze kupimy już za niecałe tysiąc złotych.

Kasa fiskalna wcale nie musi być droga, ponieważ liczą się jej funkcje i możliwości jakie stwarza. Oczywiście te najbardziej zaawansowane technologicznie z rozbudowanym systemem do sprzedaży, będą sporo kosztowały, ale ich jakość będzie adekwatna do wartości.