Klocki dla dzieci kompatybilne z Lego

Wszystkie dzieci z pewnością nieraz bawiły się klockami. Jeśli rodziców stać na klocki Lego to z pewnością są to najlepsze klocki firmowe. Jednakże w sklepach z zabawkami znajdziemy także tańsze ich odpowiedniki. Ponadto ich zaletą oprócz ceny jest kompatybilność z firmowymi klockami Lego. Warto więc zobaczyc jaka jest oferta innych firm na takie same klocki.

Klocki ulubione przez wszystkie dzieci

klocki ala legoZdecydowanie dzieci lubią klocki. Najpierw kupujemy im pierwsze drewniane i duże klocki. Następnie są to już klocki Lego. Jednak te są stosunkowo drogie. Za oryginalne klocki zapłacimy od 50 do nawet 500 złotych. Cena zależy od kolekcji i ilości klocków. Zamienne klocki ala lego są zapewne dużo tańsze. Oczywiście najważniejsze jest by takie Klocki, których producenta nie znamy były bezpieczne dla naszych dzieci. Zatem trzeba dobrze czytać informacje na pudełku takich klocków i wyszukać adnotacje, że są one zgodne z normami Unii Europejskiej oraz posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa. Przede wszystkim w zabawkach bardzo często najtańszych są niebezpieczne dla zdrowia ftalany. Zatem czasem warto dołożyć kilka złotych i kupić ze średniej półki klocki kompatybilne z Lego. Cena za takie nie oryginalne krótki to koszt od 20 do 80 zł. Jest on za te mniejsze od tych z wyższej półki cenowej. Bardzo często takie nie oryginalne klocki znajdziemy w marketach ogólnospożywczych.

Wszystkie zabawki, które są w sprzedaży muszą być kupowane odpowiednio do wieku. Małym dzieciom należy kupować duże Klocki by uniknąć ich połknięcia. Większe dzieci, które potrafią się ładnie bawić mogą dostać Klocki Lego lub do nich kompatybilne. Takie klocki kształtują i wyobraźnię oraz pobudzają sprawność ruchową. Budowanie jest takich klocków zatem sprzyja rozwojowi naszych dzieci.