Koń na patyku – zabawka dla dzieci

 

Wiele dzieci uwielbia konie i chciałoby na nich kiedyś jeździć. Oczywiście stadniny przyjmują już dzieci od najmłodszych lat, ale nie zawsze każdy ma dostęp do takiego miejsca przynajmniej blisko. To nie problem wozić tam dziecko gdy będzie większe, ale w młodym wieku, aby cały czas utrzymywać zainteresowanie końmi warto zainwestować w odpowiednie zabawki.

Super zabawką jest koń na patyku

konie na patykuZabawek związanych z końmi jest całe mnóstwo, zaczynając od figurek, a na bujanych koniach kończąc. Oczywiście dzieci, które lubią konie chciałyby na nich jeździć i to nie tak jak na bujanym koniu, stojąc w jednym miejscu. Dla takich dzieci ciekawą zabawką mogą być konie na patyku, które wsadzamy pomiędzy nogi i możemy na nich udawać jeźdźca. Taka zabawka wielu z nas kojarzy się z dzieciństwem, gdy po podwórku biegała cała kawaleria dzieci z osiedla poruszająca się na ręcznie robionych koniach. Obecnie taką zabawkę również można wykonać samemu, jednak kto będzie miał na to czas. Tym bardziej, że takie zabawki za niewielkie pieniądze można sobie po prostu kupić. Konie na patyku to typowa zabawka przypominająca konia. Jest to konkretnie pluszowa głowa konia osadzona na długim patyku. Często ma także dodatkowe siodełko, a także uchwyty do jej trzymania w formie poziomego kija osadzonego przy głowie konia. Na takiej zabawce możemy poczuć się jak prawdziwy jeździec i ścigać się z innymi dziećmi z podwórka. Można także zrobić jakieś zawody.

Na niektórych stadninach, podczas dni otwartych organizowane są wyścigi dzieci na koniach na patyku. Często są to wyścigi połączone z konkursem na najlepiej wykonanego konia. Dzieci mają podczas takiej imprezy mnóstwo zabawy. Czas spędzony przed imprezą na tworzeniu swojego własnego konia również nie można uważać jako stracony, ponieważ to bardzo kreatywna zabawa.