Kościół z pięknym żyrandolem

Będąc proboszczem mojej pierwszej parafii, bardzo angażowałem się w życie kościoła w okolicy. Chciałem, by parafianie byli zadowoleni z nowego księdza, więc z nimi rozmawiałem, kiedy tylko miałem ku temu sposobność. Chciałem wychwycić jakie są tutaj nastroje i jakie oczekiwania wobec swojego nowego proboszcza i swojego jedynego w okolicy kościoła.

Piękny żyrandol w kościele

żyrandol do kościołaOkazało się, że poprzedni proboszcz nie miał dobrej renomy wśród parafian. Obiecał bowiem generalny remont kościoła i zamontowanie nowego pięknego żyrandola. Remont faktycznie się rozpoczął, ale nigdy się nie skończył. Nie wiem jak do tego można było dopuścić. Obiecano tym ludziom ulepszenie świątyni i do tej pory nie mogli się tego doczekać. Zacząłem więc od tego, co zostało do zrobienia po moim poprzedniku. Fundusze jakimi dysponowaliśmy pozwalały na dokończenie remontu i zamontowanie nowego oświetlenia. Sam osobiście wybrałem żyrandol do kościoła, bo chciałem, żeby w tym remoncie czuć było jakąś moją decyzyjność, bo większość rzeczy była wykonywana jeszcze wedle planu poprzedniego księdza proboszcza. Tutaj jednak, w przypadku żyrandola, ja sam podjąłem decyzję. Wybrałem ten konkretny, ponieważ spodobał mi się najbardziej i trochę mi przypominał żyrandol, który wisiał w moim poprzednim kościele, co miało dodatkową dla mnie symbolikę. To mogło być takim dobrym startem w nowym miejscu.

Parafianie, gdy pojawili się w kościele po raz pierwszy po wykończeniu wszystkich prac, byli pod wrażeniem zmian. Wszystko im się podobało, a już szczególnie żyrandol. Usłyszałem wtedy wiele miłych słów wsparcia, co tylko umocniło mnie w przekonaniu, że trafiłem do dobrego miejsca, gdzie będę mógł nieść posługę tym, którzy tego potrzebują najbardziej. Obym temu podołał.