Kosmetyczka po profesjonalnym kursie

Uwielbiam się rozwijać. Doszłam do wniosku, że zamiast studiów będę kształcić się w różnych dziedzinach na kursach, które dadzą mi umiejętności praktyczne. Od zawsze interesowała mnie szeroko rozumiana kosmetyka. Pielęgnacja ciała i umiejętność upiększania prostymi sposobami były i są nadal czymś pasjonującym.

Wymarzony kurs z kosmetyki

profesjonalny kurs kosmetycznyJakiś czas temu doszłam do wniosku, że wszystko, czego się uczę, chcę opanować w praktyce. Wiedza, której nie wprowadza się w życie nie ma dla mnie żadnej wartości. Druga sprawa jest taka, że pragnę uczyć się od osób, mających realne wyniki w danej dziedzinie. Dlatego na przykład, wybierając profesjonalny kurs kosmetyczny zwracałam uwagę na to, aby prowadziła go osoba znająca się na rzeczy i mająca uznanie na większą skalę. Znalazłam taki kurs i niedługo dobiegnie on końca. Opanowałam dzięki niemu wiedzę i umiejętności z szeroko pojętej kosmetyki. A kwestie upiększania ciała i zachowywania młodego wyglądu zawsze mnie pasjonowały. Kurs obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczne, większość z nich odbywała się w małych grupach, a nawet indywidualnie. Dzięki temu szybciej opanowałam cały materiał. Udało mi się też w końcu ustalić, którą dziedziną kosmetyki chce się zająć na poważnie. Padło na wizaż. Uwielbiam poprzez make up sprawiać, że nawet z najbardziej szary myszki tworzy się okaz piękna i kobiecości. A wszystko przy użyciu kilku kolorowych kosmetyków i specjalnych pędzli.

Kosmetyka interesowała mnie zawsze z tego względu, że umożliwia uszczęśliwianie innych, poprzez przywracanie młodego wyglądu i wydobywanie piękna. To ta ostatnia kwestia zainteresowała mnie najmocniej i po specjalistycznym kursie, w trakcie którego teraz jestem, mam zamiar zająć się robieniem makijaży, zarobkowo oczywiście.