Kratki kominkowe tradycyjne

 

Kratki kominkowe spełniają naprawdę kluczową funkcję, oprócz dekoracyjnych właściwości, nadzoruje i wpływa na przepływ powietrza, tak aby ciepło równomiernie rozchodziło się po pomieszczeniu. Wybór kratek kominkowych jest ogromny i łatwo się w nim nieco zgubić. Ten wpis pozwoli Wam na stworzenie koncepcjii na kratkę kominkową jaka sprawdzi się u Was.

Szeroki wybór kratek kominkowych

kratki kominkowe tradycyjneZacznijmy może od kratek kominkowych malowanych, malowane są one za pomocą specjalnego proszku, dostępne są w sporej ilości kolorów. Mamy oczywiście kominki gazowe kratki, które również są dostępne w wielu wzorach oraz kolorach. Kratki kominkowe mogą być także powlekane, to wspaniały sposób zdobienia kratek który wygląda obłędnie, mogą być pozłacane czy szlifowane. Kratki galwanizowane to kratki także dostępne w wielu wersjach, na przykład kratka w stylu rustykalnym, może być w kolorze złotym, srebrnym czy miedzianym. Mamy także opcję wyboru kratek luft, które maskują wnętrze kominka także dostępne w kilku kolorach. Kratki ozdobne także dają nam wiele możliwości, dostępne są w wielu pięknych i ciekawych wzorach, które doskonale uzupełnia aranżację wnętrze klasycznych, nowoczesnych, minimalistycznych czy w styli rustykalnym bądź vintage. W zależności od Waszych potrzeb, upodobań i gustu na pewno znajdziecie odpowiednia dla siebie. Dostępne są także oprócz wozrów, różne kształty kratek na przykład okrągłe lub półokrągłe.

Jak widzicie wybór jest duży, jednak decydując się na kratkę kominkową bądź sam kominek, oprócz walorów estetycznych patrzcie także na funkcjonalność, praktyczność i uniwersalność. Kominek oczywiście może być zarówno piękny jak i praktyczny. W wyborze na pewno pomocni okażą się specjaliści w tej dziedzinie także śmiało korzystajcie z ich doświaczadczenia i dobrych rad.