Kto fachowo zaopiekuje się chorym?

Moja mama do tej pory bardzo dobrze sobie radziła. Miała już swoje lata, ale wciąż była pełna werwy i życiowej energii. Niestety, ostatnich kilka tygodni nie było dla niej najlepszych. Okazało się, że choruje na dość poważną chorobę i leczenie może potrwać naprawdę długo. Zaczęła coraz gorzej sobie z tym radzić, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Potrzebowałam fachowej opiekunki dla chorej mamy

fachowa opieka nad chorym w warszawieJej stan się pogarszał, ale nie mogłam przecież rzucić pracy i z dnia na dzień się do niej przeprowadzić. Zresztą, jak ją znam, wcale by się na to nie zgodziła. Postanowiłam więc wymyślić coś innego. Doszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak zatrudnię opiekunkę, która by się nią zajęła. Powiedziałam mojej przyjaciółce, że potrzebna mi jest dla mamy fachowa opieka nad chorym w Warszawie. Podpowiedziała mi ona, gdzie mogę szukać takiej pomocy. Zgodnie z jej podpowiedzią udałam się do osoby, która oferowała pomoc przy chorych osobach i miała wieloletnie doświadczenie w takiej pracy. Oferowała ona pomoc przy osobach leżących, wymagających drobnych zabiegów pielęgnacyjnych, podawała leki, karmiła, a w razie potrzeby robiła również zakupy i gotowała. Właśnie kogoś takiego potrzebowałam. Zdecydowałam się skorzystać z pomocy tej osoby. Byłam przekonana, że dzięki temu moja mama będzie miała bardzo dobrą opiekę, a tym samym ja, będę mogła spać spokojnie.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim dlatego, że ta pani oferowała naprawdę profesjonalną, godną podziwu opiekę. Była dyspozycyjna i w każdej chwili pomagała mamie w codziennych czynnościach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w fachowej opiece nad osobami chorymi, miała ona odpowiednie podejście do takich osób i wiedziała, co robić aby zapewnić im opiekę i intymność jednocześnie.