Kupno rękawic medycznych

Moja córeczka miała kilka dni temu operację. Wciąż jeszcze miała szwy na brzuchu i rana wymagała zmian opatrunku, jednak nie musiała już leżeć w szpitalu. Codziennie musiałam w sterylnych warunkach zmieniać jej opatrunek i odkażać ranę. Aby zapewnić pełną higieniczność, musiałam kupić odpowiednie rękawiczki medyczne, które zakładałabym przed zmianą opatrunku u córki.

Jakie rękawiczki medyczne są najlepsze?

polecane rękawice medyczneDo tej pory nigdy nie kupowałam takich produktów, dlatego nie wiedziałam, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Udałam się do apteki, gdzie poprosiłam farmaceutkę o polecane rękawice medyczne. Od razu przyniosła mi ona z zaplecza polecane modele w różnych rozmiarach, żebym mogła dopasować idealne dla siebie. Nie wiedziałam, że rękawiczki medyczne posiadają różne wielkości. Farmaceutka wytłumaczyła mi, że to bardzo ważne, żeby dobrać odpowiedni rozmiar, ponieważ wtedy rękawice będą dopasowane, nie będą się zsuwać, ani nie będą za ciasne, co z kolei może skutkować ich pękaniem. Okazało się, że mam bardzo małe dłonie, dlatego zdecydowanie wystarczył mi rozmiar S. Wybrałam hipoalergiczne i rozciągliwe rękawiczki nylonowe. Producent zapewniał na opakowaniu, że są one wytrzymałe i solidne. W dodatku były bardzo tanie, ponieważ jedna para kosztowała zaledwie kilkanaście groszy. Od razu zdecydowałam się zakupić całe opakowanie rękawic, w którym znajdowało się ich 50 par.

Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Rękawiczki były bardzo wygodne i praktyczne. Ściśle przylegały do dłoni i zapewniały swobodne ruchy. Sięgały za nadgarstek i zapewniały pełną sterylność i higieniczność podczas zmiany opatrunku. Byłam z nich bardzo zadowolona. Nie dość, że były tanie to jeszcze wysokojakościowe. Przydają mi się nie tylko przy opiece nad dzieckiem.