Kurs złotnictwa dla początkujących

Zostać złotnikiem wcale nie jest tak łatwo. Osoby, które chcą spróbować swoich sił w tej dziedzinie powinny rozważyć profesjonalny kurs dla początkujących. Dlaczego? Sprzęt do złotnictwa nie jest tani, również docelowe materiały (srebro, złoto) są drogie. Nie warto więc inwestować grubych tysięcy złotych, jeśli nie jesteśmy pewni, czy to nam się spodoba. Kurs wyjdzie taniej i umożliwi nam łatwy start.

Złotnictwo dla  nowicjusza – gdzie na kurs?

złotnictwo dla początkującychOczywiście bierzemy pod uwagę stacjonarny kurs złotnictwa. Te online mijają się z celem, bo wtedy musielibyśmy cały sprzęt zakupić. Niestety w Polsce nie ma wielu kursów. Najszybciej znajdziemy je w dużych miastach. Trwają kilka tygodni, prowadzone są w trybie dziennym i zaocznym. Podobnie zresztą jak studia, tylko że trwają znacznie krócej. Złotnictwo dla początkujących obejmuje też wszelkie warsztaty, które dotyczą zawężonej nieco tematyki. Na warsztatach możemy zapoznać się zazwyczaj z jednym działem, są one maksymalnie kilkudniowe. Warsztaty są tańsze niż kurs więc to dobra okazja

, by w ogóle sprawdzić, czy „złapiemy bakcyla”. Co prawda nie osiągniemy na nich mistrzostwa, ale wiedza, którą tam zdobędziemy wystarczy, byśmy byli w stanie stwierdzić, czy warto iść w tym kierunku. Osoby chcące postawić swoje pierwsze kroki w złotnictwie mogą również popytać o możliwość przeszkolenia u lokalnych złotników. Jednak niestety przyjmują oni zazwyczaj tylko osoby, które skończyły szkołę zawodową w tym kierunku. Tak czy siak warto spróbować i popytać.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy na początek trochę poczytali o złotnictwie lub pooglądali filmy szkoleniowe w Internecie. Tak, by mieć w ogóle pojęcie, co kryje się za określeniem „złotnictwo”. Podręczników nie ma zbyt wiele, a niektóre są trudne do zdobycia. Jednak to wystarczy, aby liznąć temat i poznać absolutne podstawy.